אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליארדר הרולד האם צפוי לקבל את תביעת הגירושין היקרה בהיסטוריה

המיליארדר הרולד האם צפוי לקבל את תביעת הגירושין היקרה בהיסטוריה

הונו של טייקון הנפט מאוקלוהומה מוערך בכ-20.2 מיליארד דולר. בארה"ב מעריכים כי הגירושים יהיו יקרים אפילו מגירושיו של האוליגרך הרוסי דימיטרי ריבולובלב ששברו שיא של 4.5 מיליארד דולר

13.08.2014, 13:44 | שירות כלכליסט

טייקון נפט מאוקלהומה, ארה"ב, עומד בפני תביעת הגירושין היקרה בהיסטוריה: עורכי דינו של הרולד האם, שחקן מרכזי בצמיחה המהירה של תעשיית הנפט שחלה לאחרונה בארה"ב, ושל אשתו סו אן האם, התייצבו בשבוע שעבר לעימות הגירושין בבית המשפט באוקלהומה סיטי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי CNN, לא ידועים פרטים רבים לגבי המשפט שכן השופט סגר את המסמכים ואת ההליכים המשפטיים מעין הציבור. אולם שוויו של האם, בן ה-68, מוערך ב-20.2 מיליארד דולר ואת רוב עושרו צבר במהלך 26 שנות נישואיו.

משמאל: הרולד האם ואשתו סו אן האם משמאל: הרולד האם ואשתו סו אן האם משמאל: הרולד האם ואשתו סו אן האם

בארה"ב מעריכים כי גירושי הזוג האם יהיו יקרים אפילו מגירושיו של האוליגרך הרוסי דימיטרי ריבולובלב שכונו בחודש מאי "הגירושין היקרים בהיסטוריה". למעשה, סו אן זקוקה בסך הכל להכרעת בית משפט שתקבע כי היא זכאית לרבע מהונו של בעלה כדי לזכות בתואר המפוקפק.

"נראה כי אלו הולכים להיות הגירושין היקרים בהיסטוריה. ראיתי אחד מהמסמכים שבו מצוין שהיא עשויה לקבל 4-8 מיליארד דולר", אמר סימור רייזמן, עורך דין לענייני משפחה בניו יורק העוסק בתביעות גירושין יקרות.

האם מדורג במקום ב-39 ברשימת המיליארדרים של מגזין פורבס. את הונו עשה כמייסד ויו"ר חברת קונטיננטל ריסורסס (Continental Resources) – חברת נפט ששיחקה תפקיד בפיתוח הפקת נפט בסידוק הידראולי (Fracking). הוא גם שימש כיועץ האנרגיה הבכיר של מאט רומני בעת מסע הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2012.

אופן חלוקת ההון של משפחת האם תלוי בשתי סוגיות מרכזיות, אומר שיין הנרי, עורך דין לענייני משפחה שאינו מעורב התביעה: ראשית, ככל שהתאריך שעל פיו יופרדו הנכסים יהיה מוקדם יותר, כך תקבל אשתו של האם סכום גבוה יותר. שנית, ככל שייקבע שתפקידה בצמיחת החברה – כיו"ר בקונטיננטל וכשותפה של בעלה – גדול יותר, כל תקבל סכום גדול יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות