אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתח השוק של iOS בארגונים ירד ל-67%, אנדרואיד מתחזקת עיבוד: ניצן סדן

נתח השוק של iOS בארגונים ירד ל-67%, אנדרואיד מתחזקת

מערכת ההפעלה של אפל כבר היא כבר לא יקירת השוק הארגוני. ברבעון השני היא איבדה כ-5% מנתח השוק לטובת המתחרה אנדרואיד

13.08.2014, 16:11 | רפאל קאהאן

אחד התחומים שעדיין היה נחלתה הבלעדית של אפל ביחס לגוגל הוא שוק המובייל הארגוני. אולם גם כאן מתחילות אט-אט לנשב רוחות חדשות. מחקר שפורסם אתמול (ג') על ידי חברת Good קובע כי אחוז הפעלות המכשירים של אפל ברבעון השני השנה ירד ב-5% ל-67%. מכשירי האנדרואיד לעומת זאת זכו לעלייה של 5% וייצגו כ-32% מהפעלות המכשירים בארגונים.

קראו עוד בכלכליסט

בתחום האפליקציות הארגוניות, iOS עדיין שולטת עם כ-88% מהשוק. אולם גם כאן מדובר בירידה של 4% ביחס לרבעון הקודם, וגם כאן אנדרואיד מקבלת את ההפרש ועולה ל-12%. יש לציין כי Good לא ציינה את מקומה של בלקברי, זאת מכיוון שלחברה כנראה אין גישה למערכות הניהול של החברה הקנדית. Good משווקת בין השאר מערכות ניהול למובייל ולאפליקציות ארגוניות.

סמארטפוני אנדרואיד משתלטים על השוק הארגוני סמארטפוני אנדרואיד משתלטים על השוק הארגוני סמארטפוני אנדרואיד משתלטים על השוק הארגוני

עם זאת ניתן להעריך כי נתח השוק של בלקברי לא צמח בצורה משמעותית ברבעון האחרון, בעיקר לנוכח המצב הקשה בו נמצאת החברה בשנה האחרונה. הדו"ח של Good מספר עוד מספר תובנות מעניינות על שוק המובייל הארגוני: העלייה העיקרית של אנדרואיד הייתה במכשירי הסמארטפון, לעומת זאת שוק הטאבלטים עדיין נשלט באופן כמעט מלא על ידי מכשירי האייפד של אפל.

מכשירי ווינדוס פון מהווים כ-1% מסך מכשירי המובייל הארגוניים. זאת למרות שהחברה מנסה לדחוף את מוצרי המובייל שלה ללקוחותיה העסקיים. שלוש המגזרים המובילים בתחום המובייל הארגוני הם: תעשיית הפיננסים עם 32% מנתח השוק, שירותים וייעוץ עם 23% מהשוק ובמקום השלישי מגזרי הביטוח והייצור עם 11% נתח שוק לשניהם.

שלוש האפליקציות המובילות בסמארטפונים ארגוניים הן: צ'אט ארגוני מאובטח, צפייה וניהול מסמכים ואפליקציות ארגוניות ייעודיות. בטאבלטים, שלוש האפליקציות המובילות היו: עריכת מסמכים, צפייה במסמכים ואפליקציות ייעודיות. ניכר כי הטאבלט מחליף לאיטו את המחשב הנייד כמכשיר לעריכת מסמכים ולעומתו הסמארטפון משמש בעיקר לתקשורת כתובה מאובטחת ולצפייה במסמכים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות