אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אשטרום, זרח ו"הזדמנות ישראלית" יחפשו נפט באזור ערד צילום: חיים הורנשטיין

אשטרום, זרח ו"הזדמנות ישראלית" יחפשו נפט באזור ערד

החברות הגישו בקשה לקבלת רישיון חדש לחיפושי נפט. עלות הפיתוח, שאינה כוללת את אשטרום: עד 450 אלף שקל. עם קבלת רישיון הקידוח תוכל אשטרום לבחור האם היא נכנסת כשותפה

14.08.2014, 10:14 | ליאור גוטמן
חברות אשטרום, זרח ו"הזדמנות ישראלית" מדווחות הבוקר (ה) על הגשת בקשה לקבל רישיון חדש לחיפושי נפט בדרום הארץ. מדובר על אזור חלמיש, ששוכן על פי הדיווח בתוואי הקרקע שבין ערד לסדום. עלות הפיתוח, שאינה כוללת בשלב הראשון את אשטרום עצמה, מגיעה לעד 450 אלף שקל. עם קבלת רישיון הקידוח תוכל אשטרום לבחור האם היא מוותרת על חלקה או נכנסת כשותפה ומממנת את חלקה לאורך כלל עבודות הפיתוח והפקת הנפט, אם יתגלה שם.

קראו עוד בכלכליסט

חלוקת האחזקות בשלב הבקשה לקבלת רישיון היא זרח (31.25%), גינקו (31.255%), הזדמנות ישראלית (25%), אשטרום (10%) והגיאולוג ד"ר אלי רוזנברג, אחד המייסדים של שותפות הגז "אבנר" ששותפה כיום במאגרי הגז "תמר" (15.625%) ולוייתן (22.67%).

ערד, צילום: ישראל יוסף ערד | צילום: ישראל יוסף ערד, צילום: ישראל יוסף

לטענת החברות, מקום הקידוח המבוקש הניב בעבר פוטנציאל למציאת מאגר נפט וזאת על בסיס מידע גיאולוגי וסקרי קרקע שבוצעו שם בעבר. שם הרישיון הקדום נקרא "חתרורים", וגודלו כ-70 קמ"ר. באמצע שנות ה-90 ביצעה קבוצת דלק קידוח מקדמי במקום ונמצא בו נפט, אולם החברה בחרה משיקוליה לזנוח אותו. בעתירה לבקשת רישיון מחודש מבקשות שותפויות הגז ואשטרום לבצע במקום קידוח אלכסוני למרכז החזוי של המאגר.

איל שוקר, מנכ"ל הזדמנות ישראלית, מנמק את הבקשה בכך ש"החוסן הפיננסי של השותפות מאפשר לנו להמשיך ולחפש הזדמנויות מתוך מטרה להרחיב ולגוון את תיק הנכסים, תוך פיזור סיכונים. כניסה לרישיון חתרורים מהווה הזדמנות לפעול ולפתח רישיון חדש באזור בו כבר הוכח בעבר כי נמצא נפט והמידע גיאולוגי רב לגבי השטח כבר קיים"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות