אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במידה וקניון אפימול ייסגר: העלות ללבייב תסתכם ב-5 מיליון דולר כל חודש צילום: סיון פרג'

במידה וקניון אפימול ייסגר: העלות ללבייב תסתכם ב-5 מיליון דולר כל חודש

הפרקליטות במוסקבה הגישה תביעה נגד היהלום שבכתר של אפי פתוח בשל ליקויי בטיחות אש. מניית בעלת השליטה השלימה ירידה של 8% ביומיים בבורסת לונדון

14.08.2014, 10:16 | אורן פרוינד

לב לבייב נקלע לתסבוכת בפעילות העיקרית שלו ברוסיה. קניון אפימול שממוקם בלב מוסקבה, אחד הנכסים החשובים של אפי פתוחשבשליטת לבייב, ניצב בפני סכנת סגירה. שלשום הגישה הפרקליטות במוסקבה תביעה לבימה"ש המחוזי במוסקבה בנוגע לליקויי בטיחות אש בקניון ודרישה להפסקת פעילותו. על פי התביעה בפברואר האחרון כבר התרחשה שריפה באתר הבניה של אפי הסמוך לאפימול והנהלת הקניון אף נאלצה לפנות 2000 מבקרים ששהו בקניון באותה עת.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן מציינים בפרקלטיות כי מאז לא עשתה החברה מספיק כדי לתקן את הליקויים ולמנוע הישנות של מקרים כאלה. באפי ציינו בתגובה לאותה שריפה כי הדליקה החלה באתר שלא קשור למבנים של החברה, אלא בכאלה שנמצאים בשכנות לקניון והוחלט על פינוי בעקבות כמות עשן גדולה. באפי אף ציינו אתמול כי רשויות העיר מוסקבה איפשרו לה לתקן את הליקויים עד אוקטובר השנה וחלקם אף עד אפריל 2015.

לב לבייב ואשתו אולגה בפתיחת קניון אפימול, צילום: סיון פרג לב לבייב ואשתו אולגה בפתיחת קניון אפימול | צילום: סיון פרג' לב לבייב ואשתו אולגה בפתיחת קניון אפימול, צילום: סיון פרג

אפריקה ישראל, החברה־האם, ניסתה להרגיע את המשקיעים אתמול וציינה כי היא פועלת לתיקון הליקויים וכי אינה צופה שהקניון ייסגר, אך למרות זאת מניית אפי פתוח השלימה ירידה של 8% ביומיים בבורסת לונדון לשווי של 630 מיליון דולר. מניית אפריקה ישראל איבדה אתמול 2% במסחר בתל אביב. במידה שייסגר הקניון, אפי פתוח צפויה להפסיד קרוב ל־5 מיליון דולר על כל חודש ללא פעילות. על פי הערכות, הסגירה עשויה להימשך 4 חודשים.

קניון אפימול (AFIMall City) נבנה בשנת 2011 בהשקעה של למעלה מ־560 מיליון דולר ומייצר הכנסה שנתית של 112 מיליון דולר (בהתאם לנתוני רבעון ראשון). ההכנסות מהקניון עלו ברבעון הראשון של 2014 ב־20% ל־28 מיליון דולר וה־NOI (הכנסות תפעוליות נקיות) עלה ב־11% ל־16.3 מיליון דולר. שיעור התפוסה בקניון עומד על 83% כיום, לעומת 79% בסוף 2013. המשך תפקודו של הקניון חשוב גם להמשך תפקודה התקין של החברה־האם. אפריקה ישראל מצפה לדיבידנד של 250 מיליון שקל מאפי פתוח, אשר חלוקתו תלויה בביצועיי הקניון, לצורך שירות החוב שלה בעתיד. החברה ניצבת בפני פירעונות של מיליארד שקל בשנתיים הקרובות למחזיקי האג"ח, כאשר כעת בקופתה מצויים 130 מיליון דולר בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות