אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הישג לתושבים: חברת החשמל תבחן השפעת תחנה חדשה על שכונה בבאר יעקב צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

הישג לתושבים: חברת החשמל תבחן השפעת תחנה חדשה על שכונה בבאר יעקב

הוועדה המחוזית מרכז דורשת מחברת החשמל להגיש דו"ח בטרם הקמת תחנת משנה באזור תאושר. בדו"ח ייבחנו השפעות הקרינה והרעש הצפויות מהקמת התחנה על שכונת מגורים גדולה הנבנית בבאר יעקב

14.08.2014, 10:56 | יעל דראל

הוועדה המחוזית מרכז דורשת מחברת החשמל לבחון את השפעתה של תחנת משנה חדשה שאמורה להיבנות בנס ציונה, על שכונת המגורים הסמוכה בבאר יעקב - אשר תושביה מתנגדים להקמתה. החלטה זו, מהווה תנאי להמשך הדיון בתוכנית בטרם תאושר.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הדו"ח החדש שצריכה להגיש חברת החשמל, צפויות להיבחן לראשונה השפעות הקרינה והרעש מהתחנה החדשה על שכונת המגורים הגדולה הנבנית בבאר יעקב בימים אלה, במסגרתה צפויות להיבנות כ-3,300 יחידות דיור. זאת בעקבות החשיפה ב"כלכליסט" כי 118 מרוכשי הדירות בשכונה החדשה הגישו לאחרונה את התנגדותם לתוכנית, הממוקמת כ-450 מטרים בלבד מגבול שכונתם.

באר יעקב, צילום: עמית שעל באר יעקב | צילום: עמית שעל באר יעקב, צילום: עמית שעל

השכונה, הידועה גם בשם רסידו סיטי, נמצאת במערב באר יעקב. בהתנגדותם ציינו התושבים כי "במרחק מאות מטרים ובקו ראייה חשוף, מבקשת חברת החשמל להקים מתקן השנאה אדיר־ממדים ורב־עוצמה, שיפלוט רעש וקרינה בשיעורים משמעותיים". בהתנגדות נכתב עוד כי "מאות יחידות דיור ואלפי ילדים בבית ספר ובגני ילדים, צפויים להיות חשופים יום-יום, יומם ולילה, מרעש ומקרינה של התחמ"ש, מטווח של כ-450 מטרים, בקו ראשון ללא מכשול והגנה".

על פי החלטת הוועדה המחוזית, חברת החשמל צריכה להגיש את חוות הדעת החדשה תוך 21 יום נכתב והיא תועבר הן למתנגדי התוכנית והן למשרד להגנת הסביבה, שיוכל להגיב תוך 30 יום. עוד נכתב בהחלטה כי "על חברת החשמל להציג מנגנונים להפחתת הרעש והקרינה, ככל שניתן, לעבר שכונת המגורים".

עו"ד עפר לרינמן, המייצג את התושבים במקום, ציין בשיחה עם "כלכליסט" כי "אנו שמחים שהוועדה לא איפשרה לחברת החשמל להתעלם מהשכונה, אך בכוונתנו להמשיך בניהול ההתנגדות עד לביטול הקמת תחנת המשנה במיקום המוצע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
דעת התושבים על המקום.
Avishay Trop מתי כולנו נבין שבאר יעקב עומדת בדיוק בצומת של להיות לוד רמלה או להיות ראשון לציון נס ציונה ונכון לרגע זה לצערי זה נראה שאנו יותר בכיוון של לוד , לא יכול להיות שהכסף של החינוך , הפיתוח וכל הכספים של הארנונה והכספים ששילמנו ייעלמו כאילו לא היו אז כל מי שמגיע לראות ולברר אז זו לא שכונה בפיתוח כי זו שכונה שאין לה כסף לפיתוח וזה לא גן ילדים בבניה זה גן ילדים או בית ספר שאין כסף להפוך אותו מיביל לגן קבע ועוד 1000 דוגמאות אז הגיע הזמן להתעורר אחרת לוד רמלה יהיו פנינה ויהלום בהשוואה אלינו שיהיה שבוע טוב Yasmin Cohen-Sason אגב, לא מדובר בתצלום בודק של קקי, כל הפארקים אבל כל הפארקים באיזור המושבה הם משתנה אחת גדולה!!!!!!!!!!!!!!! הכל מסריח מקקי של כלבים , כל חצי מטר יש קקי. מתחת לבניין שלי, באלונים, פיסת הדשא המסכנה מוצפת בקקי ובזמן המלחמה כאשר לא רצינו להתרחק משטח הבניין הילדים הקטנים לא יכלו לשחק על הדשא כי כל הדשא שייך לכלבים ומשמש כית שימוש! בנוסף, כל השדרה בצידו של בית הספר צהלון (המקבילה לרחוב האלונים) מלאה מלאה בקקי!!! מסריח לעבור שם. אותי באופן אישי זה מתסכל מאוד. הלכתי לטיול עם ההורים שלי שם ובאופן אישי התביישתי שאני גרה במקום כזה. זוהמה!!! Yasmin Cohen-Sason. מה הבעיה לשים שער בכניסה לחלק מהפארקים ( אני מוכנה לתת לכלבים חצי מהפארקים ולהשאיר לאלה שפחות אוהבים קקי של כלבים חצי) ולאסור כניסה של בעלי חיים? 2. מדוע לא מגדירים שטחים מיוחדים לכלבים? שיוכלו לשחק שם עם כלבים אחרים ולעשות שם את הצרכים שלהם? 3. מדוע אין אכיפה של כלבים שמסתובבים באופן חופשי ומטילים את הצרכים שלהם בכל מקום? איכיפה בכל ימות השבוע וגם בשעות הלילה. זה בטוח יעזור לקופת באר יעקב. ..
אילאיל , באר יעקב  |  07.09.14
29.
התחמ"ש -סוף מעשה במחשבה תחילה
החלטות פזיזות מצד גורמים משפיעים ואינטרסנטים , עלולות לגרום לנזק בלתי הפיך לאוכלוסיה גדולה האמורה להתאכלס בעוד שנה , יש לקחת בחשבון מצד גורמים אחראיים כגון הועדה את ההשפעות ארוכות התווך על התושבים , הצעות שהיו טובות לפני הקמת הפרוייקט החדש בבאר יעקב ,אינן רלבנטיות היום ,במיוחד לאור העובדה שעיריית נס ציונה כופה על שכנתה באר יעקב החלטות שגויות אשר תושבי באר יעקב בלבד ישאו בתוצאות הטרגיות ועוד בנוסף ראש עיריית באר יעקב הציע חלופה בטוחה באזור לא מיושב יש לשקול בכובד ראש את החלופה
פרימו אתי , ראשל"צ  |  21.08.14
28.
המוסר הכפול של נס ציונה
כאשר תוכנן לקום התחמ"ש הקרבת שכונת המגורים שלהם הם היתנגדו לכך נחרצות , מתוך נימוק שזה מסכן את התושבים בשכונה , וכעת לאחר שהם הצליחו להעביר את הקמת התחמ"ש לאזור באר יעקב , ללב השכונה החדשה , זה פתאום בסדר !!! בושה וחרפה !! ביזיון !! וחוסר הגינות מנהלית !!!
דני , באר יעקב  |  17.08.14
לכל התגובות