אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל תשתף פעולה עם HP מול אפל ו-IBM

דיווח: גוגל תשתף פעולה עם HP מול אפל ו-IBM

שיתוף הפעולה יכלול כנראה השקת מזכירה וירטואלית מבוססת גוגל Now וגרסה ארגונית לטאבלט נקסוס. המשא ומתן בין החברות נמשך כנראה מזה כשנה

14.08.2014, 16:25 | רפאל קאהאן

אין זה מפתיע שהסכם שיתוף הפעולה בין IBM ואפל במסגרתו ישולבו אפליקציות ארגוניות של הראשונה במכשירים של האחרונה יעורר את גוגל לתגובה. על פי דיווח של אתר The Information עולה כי שיתוף הפעולה יכלול שירות מזכירה וירטואלית שתתבסס ככל הנראה על גוגל Now וכן ייצור של טאבלט ארגוני מבוסס נקסוס.

קראו עוד בכלכליסט

המגעים בין גוגל ו-HP נמשכים כבר מעל לשנה, ועל פי הדיווח, עד לאחרונה לא נראה שלגוגל הייתה כוונה להפוך את שיחותיהם למיזם רשמי. אולם העסקה בין אפל ו-IBM כנראה שינתה את הלך הרוח בקרב ענקית החיפוש, שהחלה לנסות לאחרונה להעמיק את מעורבותה בשוק המחשוב הארגוני.

גוגל Now יושק בגרסה לארגונים יחד עם HP גוגל Now יושק בגרסה לארגונים יחד עם HP גוגל Now יושק בגרסה לארגונים יחד עם HP

גוגל השיקה לפני מספר שבועות את שירות Drive for Work שכולל אוסף אפליקציות ארגוניות שמתבססות על האקוסיסטם שלה. זאת ומאמצי השיווק הגדולים שמושקעים במערך מחשוב הענן שלה App Engine מעידים כי עתיד ענקית החיפוש הוא גם בקרב לקוחות ארגוניים.

HP היא הגשר של גוגל לשוק הארגוני

אך לגוגל אין כיום גישה יעילה לארגונים. היא אמנם מספקת פתרונות מצויינים לעסקים קטנים ובינוניים, אך ארגונים גדולים הם לקוחות שמרנים שמעדיפים לעבוד עם ספקים מוכרים ומוכחים. זאת הסיבה שאפילו אפל שטאבלטי האייפד ומכשירי האייפון שלה מהווים כשני שליש ממכשירי המובייל בארגונים, הייתה חייבת חברה כמו IBM לצידה על מנת לקדם את היצע המוצרים שלה בתחום.

מחשב שולחני של HP מבוסס אנדרואיד מחשב שולחני של HP מבוסס אנדרואיד מחשב שולחני של HP מבוסס אנדרואיד

גוגל הבינו זאת וכנראה ש-HP תהפוך להיות שותפת הזהב שלהם למטרה זו. ל-HP יש כבר היכרות עמוקה עם מוצרי האנדרואיד של גוגל ולחברה יש כבר ניסיון רב בהטמעת המערכת על טאבלטים ואפילו מחשבים שולחניים וניידים. בנוסף ל-HP כבר יש בקנה פרויקט פיתוח למזכירה וירטואלית מופעלת קול כמו סירי עבור סביבות מחשוב ארגוניות.

למעשה, על פי הדיווח, HP אף הציעה את הפרויקט לאפל, קודם שהאחרונה חתמה עם IBM. בשלב מסויים, HP גם הציעה לראש חטיבת אנדרואיד, אנדי רובין, לפתח גרסה ארגונית לסמארטפון הנקסוס שתכלול יכולות אבטחה מתקדמות.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות