אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישום נגד מושל טקסס בגין איום ושימוש לרעה בסמכותו צילום: MCT

אישום נגד מושל טקסס בגין איום ושימוש לרעה בסמכותו

ריק פרי, שהיה עתיד לרוץ לנשיאות ארה"ב ב-2016, איים על עובד ציבור כי יטיל וטו על הצעה למימון חקירה של שחיתות

16.08.2014, 11:19 | שירות כלכליסט

חבר מושבעים האשים אתמול את מושל טקסס, ריק פרי, בשימוש לרעה בסמכותו בכך שאיים בווטו על הצעה למימון חקירה של שחיתות במגזר הציבורי על-ידי משרד התובע הכללי.

האשמתו של מי שהיה עתיד לרוץ לנשיאות ארה"ב ב-2016, היא האשמה הראשונה של מושל טקסס מזה יותר ממאה שנה, מדווח CNBC.

התובע המיוחד שמונה למקרה השקיע חודשים ארוכים בזימון עדים ובהצגת עדויות לכך שפרי הפר את החוק כאשר הבטיח בפומבי למחוק בתוך שנתיים 7.5 מיליון דולר מתקציב מחלקת "היושרה הציבורית" בראשות התובעת המחוזית רוזמרי להמברג.

ריק פרי , צילום: MCT ריק פרי | צילום: MCT ריק פרי , צילום: MCT

במהלך החקירה הופיעו מספר עוזרים בכירים של פרי בפני חבר המושבעים בבית המשפט באוסטין, טקסס. בין אלו גם סגנו הבכיר, ראש החקיקה והיועץ הכללי. פרי עצמו לא נקרא לדוכן העדים.

הוא הואשם על-ידי חבר מושבעים במספר סעיפים פליליים של שימוש לרעה בסמכות ושימוש בסמכותו נגד עובד ציבור. העונש המרבי על העבירה הראשונה הוא 5-99 שנות מאסר ועל השנייה – 2-10 שנות מאסר.

פרי אמר שלהמברג צריכה להתפטר לאחר שנעצרה באשמת נהיגה תחת השפעת אלכוהול באפריל, 2013. הקלטת וידאו שנעשתה בכלא מראה את להמברג צועקת על השוטרים ודורשת שייקראו לשריף, בועטת בדלת התא ומוציאה לשון למצלמה בתא. היא שהתה במעצר במשך מחצית הזמן שנתנו לה אולם שמרה על תפקידה, וזאת על אף שפרי טען שהתנהגותה הייתה לא מקובלת.

בסופו של דבר, מימש פרי את האיום לווטו ועל אף שאין עוררין על כך שזכותו להטיל וטו על מהלכיה של התובעת המחוזית להמברג, הרי שארגון תושבי טקסס למען צדק ציבורי הגיש לרשויות תלונה שבה מואשם המושל בשימוש באיומים וזאת משום שאיים להשתמש בזכות הווטו שלו עוד לפני שאכן עשה זאת, במטרה לגרום להתפטרותה של להמברג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות