אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ורינגו צנחה ב־72% לאחר הפסד בתביעה מול גוגל ו־AOL צילום: shutterstock

ורינגו צנחה ב־72% לאחר הפסד בתביעה מול גוגל ו־AOL

החברה זכתה ב־30.5 מיליון דולר בתביעה הראשונית, אולם בית המשפט קיבל את הערעור של גוגל. לאחר ההפסד צנח שווי השוק של ורינגו ל־82 מיליון דולר בלבד

17.08.2014, 08:15 | ניר צליק

מניית ורינגו הישראלית צנחה ביום שישי ב־72% במסחר בוול סטריט, אחרי שהפסידה בתביעת פטנט מול גוגל ו־AOL בארה״ב. ורינגו זכתה ב־30.5 מיליון דולר בתביעה הראשונית, אולם בית המשפט קיבל את הערעור של גוגל. שווי השוק של החברה צנח ל־82 מיליון דולר בלבד לעומת 305 מיליון דולר ביום שישי לפני הפתיחה.

ורינגו החלה את דרכה כחברת רינגטונים סלולרית, אך בהמשך התמזגה עם חברת אי.פי.סי (ipc) האמריקאית, שעיקר עיסוקה הוא לתבוע חברות אחרות על בסיס טפנטים שיש לה בתחום החיפוש. לאחר סיום המשבר הכלכלי העולמי ב־2010, ורינגו היתה החברה הישראלית הראשונה שפרצה את סכר ההנפקות בנאסד"ק.

אי.פי.סי השתמשה בפטנטים לנקיטת הליכים משפטיים נגד כמה חברות שמפרות, לטענתה, פטנטים של לייקוס שבבעלותה — ובהן החברות AOL, גוגל וטארגט. בשישי האחרון היא הפסידה בתביעה, אך החברה עדיין יכולה לערער על פסק הדין לבית המשפט העליון.

ורינגו גייסה בזמנו 11 מיליון דולר, לפי שווי של 23 מיליון דולר, ומשקיעים רבים הרימו גבה לגבי מוכנותה להפוך לחברה ציבורית. מאז עברה החברה טלטלות רבות, והמשמעותית שבהן היא עזיבתו של המנכ"ל והמייסד ג'ון מדבד ב־2012. את מקומו של מדבד תפס נשיא ורינגו, אנדרו פרלמן.

במיזוג ב־2012 קיבלו מחזיקי אי.פי.סי 67.6% ממניות ורינגו. מה שהעלה את מניית ורינגו היו הפטנטים של אי.פי.סי שנוגעים לטכניקות לשיפור התוצאות, שאותן מקבל המחפש באינטרנט, כמו גם לפרסומות המקושרות לתוצאות.

נאסד"ק נאסד"ק נאסד"ק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות