אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פישמן מרכז עסקיו בישראל: מוכר מתחם מגורים בקנדה ב-191 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

פישמן מרכז עסקיו בישראל: מוכר מתחם מגורים בקנדה ב-191 מיליון שקל

מדובר בנכס הממוקם בטורונטו הכולל 1,214 דירות להשכרה. נכון להיום מחזיקה קבוצת מבנה, שבשליטת פישמן, נכסים מניבים המשתרעים על שטח של 1.82 מיליון מ"ר בישראל ושל 1.78 מיליון מ"ר בחו"ל

17.08.2014, 11:49 | אורן פרוינד

כחלק מיישום האסטרטגיה של קבוצת מבנה, קונצרן החברות של איש העסקים אליעזר פישמן הכולל את החברות מבני תעשייה, כלכלית ירושלים ודרבן, להעמיק את פעילות החברה בישראל, חתמה הבוקר (א') הקבוצה על מזכר הבנות למכירה של מתחם מגורים בקנדה בתמורה לסכום של 60 מיליון דולר קנדי (191 מיליון שקל).

קראו עוד בכלכליסט

הנכס המדובר הוא "Chalkfarm" שבטורונטו קנדה, הכולל 1,214 דירות להשכרה והוא הוחזק על ידי חברה בת של מבני תעשיה. אם אכן תושלם העסקה, מבני תעשייה אינה צפויה לרשום בספריה רווח או הפסד בגין המכירה, אולם תיהנה מתזרים מזומנים של 100 מיליון שקל בגין העסקה.

מנכ"ל קבוצת מבנה, דודו זבידה. "זולגים לכיוון הגדלת הפעילות בישראל" מנכ"ל קבוצת מבנה, דודו זבידה. "זולגים לכיוון הגדלת הפעילות בישראל" מנכ"ל קבוצת מבנה, דודו זבידה. "זולגים לכיוון הגדלת הפעילות בישראל"

העסקה הנוכחית היא יישום ישיר של האסטרטגיה החדשה של הקבוצה שאוחדה לפני חודש תחת מטה אחד בניהולו של המנכ"ל דודו זבידה. במסיבת עיתונאים שהתקיימה לפני חודש אמר זבידה כי "אחרי שהקטנו את שיעור המינוף שלנו, אנחנו יוצאים להתקפה להשביח פעילויות ולהעמיק את הפעילות שלנו בישראל. היעדים שלנו לשנה הקרובה הם שיפור שיעור התפוסה והעלאה של דמי השכירות, הקטנת שיעור המינוף בכ־2% נוספים, התמקדות במדינות הליבה (ישראל, קנדה, גרמניה ורוסיה) והמשך חיזוק ההון העצמי".

קבוצת מבנה אכן הקטינה את שיעור המינוף שלה בצורה משמעותית. בשנתיים האחרונות מימשה הקבוצה נכסים בהיקף של כ־5 מיליארד שקל, מהלך שהוביל להורדת החוב הפיננסי נטו לכ־4.8 מיליארד שקל. שיעורי המינוף ירדו בהתאם בכ־4% בשנתיים האחרונות, ובקבוצה מעריכים כי עד סוף 2014 ירד מינוף החברה ל־75% יחס חוב נטו למאזן.

נכון להיום מחזיקה הקבוצה בנכסים מניבים המשתרעים על שטח כולל של 1.82 מיליון מ"ר בישראל ושל 1.78 מיליון מ"ר בחו"ל. מספר השוכרים בשטחים אלה עומד כיום על 7,401. שווי הנדל"ן המניב של הקבוצה עומד על כ־14.7 מיליארד שקל, שווי הנדל"ן להשקעה של הקבוצה בארץ הוא8.4 מיליארד שקל מיליון שקל ואילו שוויו של הנדל"ן להשקעה בחו"ל עומד על 7.4 מיליארד שקל. הקבוצה מחזיקה גם בקרקעות ובניינים לבנייה ולמכירה בשווי של כ־1.3 מיליארד שקל.

בין נכסי הנדל"ן המניב הבולטים של הקבוצה בארץ אפשר למצוא את מרכז בראון שבראשון לציון; פארק אפק בראש העין; מגדלי אקרשטיין בהרצליה; מרכז מסחרי ומשרדים ברחוב יגאל אלון בתל אביב; יורופארק ביקום ומרכזיים מסחריים ברחבי הארץ המשתרעים על פני שטח של כ־195 אלף מ"ר.

מחצית מהנדל"ן של הקבוצה נמצאת בחו"ל ומחצית בישראל. זבידה ציין אתמול כי "החברה זולגת לכיוון הגדלת הפעילות בישראל", והוסיף: "החברה כבר לא ממהרת למכור נכסים. ייצבנו את החברה והמאזן ומכאן אנו נתמקד בהשבחה, בלי מכירות ובלי רכישות מתוכננות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות