אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מאשרים: מנהלים מו"מ למכירת חלק מגמידה סל צילום: מיקי נועם אלון

נחשף בכלכליסט

אלביט מאשרים: מנהלים מו"מ למכירת חלק מגמידה סל

כלל ביוטכנולוגיה ואלביט מדיקל אישרו כי חברה גלובלית גדולה מנהלת מו"מ לרכישת 15% מגמידה. סכום ההשקעה ושם החברה לא צוינו, אולם ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בנוברטיס

17.08.2014, 13:08 | גולן חזני
כלל ביוטכנולוגיה ואלביט מדיקל אישרו (א') לבורסה את הפרסום ב"כלכליסט" על המשא ומתן המחודש בעסקת גמידה סל. בדיווח ציינו השתיים כי חברה גלובלית גדולה מנהלת משא ומתן לרכישת 15% מהחברה. סכום ההשקעה לא צוין. גם שם החברה לא צוין,  אולם ל"כלכליסט" נודע כי ענקית התרופות השוויצרית נוברטיס היא שקיימה משא ומתן והפסיקה אותו במאי האחרון. על פי הדיווח תקבל נוברטיס אופציה לרכוש גם את יתרת המניות מבעלי המניות האחרים בגמידה סל.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי אלביט הדמיה על סף חתימה על חוזה חדש למכירת גמידה סל לנוברטיס השוויצרית. שני הגופים כבר היו במשא ומתן בעבר אולם עסקה זו בוטלה במאי האחרון. ל"כלכליסט" נודע כי נוברטיס מנהלת משא ומתן מתקדם על עסקה במתווה שונה במעט מהמתווה הקודם. על פי המתווה החדש, תשלם נוברטיס 40-30 מיליון דולר עבור 10%-20% מגמידה סל ובנוסף תקבל אופציה לרכוש את החברה בתנאים שבהם היתה אמורה לרכוש אותה בעסקה הקודמת.

 

 

 

על פי הערכות, נוברטיס עצרה את הרכישה כמו גם רכישות אחרות לאחר שהשלימה באפריל את רכישת חטיבת האונקולוגיה של גלאקסו־סמית'־קליין בעסקת ענק של 16 מיליארד דולר, ועתה החברה חוזרת לבצע עסקאות רכישה קטנות יותר.

גמידה סל גייסה מאז הנפקתה 100 מיליון דולר. החברה פועלת בתחום תאי הגזע ומצויה בשליטת אלביט מדיקל מקבוצת אלביט הדמיה (31%) וכלל ביוטכנולוגיה (22%).

אלביט מדיקל נמצאת בשליטת אלביט הדמיה, שעברה לאחרונה מידי קבוצת מוטי זיסר לשליטת קרן יורק (19.7%) וקרן DK פרטנרס (14%) ואילו כלל ביוטכנולוגיה היא החברה־הבת של כלל תעשיות שנמצאת בשליטת איש העסקים לן בלווטניק.

גמידה סל הוקמה ב־1998 על בסיס טכנולוגיה שפיתחו טוני פלד וד"ר אבי טרבס. פלד מכהנת כיום כמדענית הראשית של החברה. מנכ"לית החברה היא יעל מרגולין. החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית להגדלת מספר וצפיפות תאי גזע בתוך דגימת דם ספציפית, ופועלת לשיפורן של מנות שמקורן בדם טבורי, כך שניתן יהיה להשתילן לריפוי סרטן הדם גם במבוגרים. כיום מנות דם טבורי מתאימות רק להשתלה במי שמשקלו עד 45 ק"ג, ואילו המבוגרים יותר מטופלים בתרומת מוח עצם. תרומת מוח עצם דורשת התאמה גבוהה בין תורם לנתרם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות