אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון חזק לאפריקה נכסים: תחלק דיבידנד של 75 מיליון שקל צילום: אריאל שרוסטר

רבעון חזק לאפריקה נכסים: תחלק דיבידנד של 75 מיליון שקל

הרווח הנקי ברבעון השני זינק ל-105 מיליון שקל, מול 12 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. זוהי חלוקת הדיבידנד הראשונה של החברה מזה 8 שנים

17.08.2014, 14:31 | אורן פרוינד

אפריקה נכסים, זרוע הנדל"ן המניב של לב לבייב בישראל ובאירופה, מציגה הבוקר תוצאות חזקות לרבעון השני של 2014. הרווח הנקי של החברה עלה פי עשר מסכום של 11.9 מיליון שקל לסכום של 105 מיליון שקל. בעקבות התוצאות החיוביות החליט דירקטוריון החברה על חלוקת דיבידנד של 75 מיליון שקל לבעלי המניות לראשונה מאז שנת 2006.

במקביל לפרסום הדוחות הודיעה אפריקה נכסים כי חתמה על מזכר הבנות למכירת קניון פרדוביצה בצ'כיה תמורת 390 מיליון שקל (84.15 מיליוני יורו). במידה שתושלם העסקה תרשום החברה רווח זעום של 1.1 מיליון יורו אולם תיהנה מתזרים מזומנים נאה של 115 מיליון שקל (25 מיליוני יורו) שיעזור לה להתמודד עם פירעונות של 500 מיליון שקל לבנקים ומחזיקי האג"ח בשנתיים הקרובות.

הגידול ברווח הנקי של אפריקה נכסים נבע מעלייה של 12% בהכנסות מהשכרת והפעלת נכסים ל-103 מיליון שקל, שהקמתם הושלמה בארץ ובאירופה, ובעיקר מעלייה משמעותית בהכנסות המימון של החברה שהסתכמו בכ-165 מיליון שקל - לעומת 3.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

העלייה בהכנסות המימון נבעה מארגון מחדש של האשראי שנטלה החברה לצורך מימון פרויקט ורנה בבולגריה. אפי נכסים החליפה הלוואה של 55 מיליון יורו בהלוואה של 20 מיליון יורו (עסקת refinance) ורשמה על כך רוח הון 160 מיליון שקל (35 מיליון יורו). 

מנכ"ל אפריקה נכסים אברהם נובוגרוצקי , צילום: מאיה כרמי דרור מנכ"ל אפריקה נכסים אברהם נובוגרוצקי | צילום: מאיה כרמי דרור מנכ"ל אפריקה נכסים אברהם נובוגרוצקי , צילום: מאיה כרמי דרור

במהלך הרבעון השני השלימה אפריקה נכסים באירופה את בנייתו של בנין המשרדים אפי פארק 2 בבוקרשט. בנייתו של בנין המשרדים אפי פארק 3 הצמוד צפויה להיות מושלמת בסוף השנה.

אפריקה הודיעה בדוח הדירקטוריון שלה כי לאור הביקושים הערים בפרויקט, החלה החברה בהקמת בניני המשרדים אפי פארק 4 ו- 5 שהשלמת בנייתם צפויה בסוף השנה הבאה. בנוסף היא הודיעה כי מתכוננת להתחיל בחודשים הקרובים בבניית מספר פרויקטים בתחום המגורים בקראקוב, פראג ובלגרד.

בישראל בונה החברה בימים אלה שלב נוסף בפארק המדע בנס ציונה והיא צפויה להשלים אותו בסוף השנה. בתקופה הקרובה תתחיל החברה בהקמתו של פרויקט "חניון הברזל" ברמת החיל בתל אביב וכן, בהקמת פרויקט לדיור להשכרה בהרצליה שבו זכתה בחודש מאי יחד עם החברה האחות אפריקה ישראל מגורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות