אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוסי לנגוצקי משך תביעת פיצויים על סך 2.5 מיליון ש' שהגיש נגד בעלי רציו צילום: עמית שעל

יוסי לנגוצקי משך תביעת פיצויים על סך 2.5 מיליון ש' שהגיש נגד בעלי רציו

בתביעה שהוגשה ב-2010 טען הגיאולוג כי מידע שהחזיק בידיו הוא שהוביל לגילוי מאגר הגז לוויתן וכי על רציו לפצותו על חלקו בגילוי. משיכת העתירה נעשתה על רקע נתון חדש לפיו רישיונות הגז במיקום בו התגלה המאגר שייכים בכלל לחברת "שדות נפט"

17.08.2014, 19:17 | ליאור גוטמן
שותפות הגז "רציו" מודיעה היום (א') על ביטול כתב התביעה שהוגש נגדה מצד הגיאולוג יוסי לנגוצקי. התביעה הוגשה בסוף 2010 אז טען לנגוצקי, שמידע שהוא החזיק בידיו הוביל ברבות הימים לגילוי מאגר הגז הענק "לוויתן" וזאת מבלי שהוא נהנה מהפירות. לנגוצקי, שנחשב לאבי תגליות הגז ושמאגר "תמר" קרוי על שם נכדתו, דרש לקבל מרציו פיצוי ע"ס 2.5 מיליון שקל וכן כל טובת הנאה עתידית שתגיע מפיתוח ומכירת הגז.

סיכויי התביעה של לנגוצקי לא היו ברורים, אולם עובדתית במרץ האחרון הוא זכה בתביעת פיצויים ע"ס 51 מיליון שקל שהוגשה כנגד איש העסקים בני שטיינמץ בגין אבדן זכויותי לכאורה במאגר "תמר".

 
מאגר הגז לוויתן. כעת מתברר כי זכויות רישיונות חיפושי הגז במקום בו התגלה המאגר לא שייכים כלל לרציו, אלא לחברת "שדות נפט", צילום: אלעד גרשגורן מאגר הגז לוויתן. כעת מתברר כי זכויות רישיונות חיפושי הגז במקום בו התגלה המאגר לא שייכים כלל לרציו, אלא לחברת "שדות נפט" | צילום: אלעד גרשגורן מאגר הגז לוויתן. כעת מתברר כי זכויות רישיונות חיפושי הגז במקום בו התגלה המאגר לא שייכים כלל לרציו, אלא לחברת "שדות נפט", צילום: אלעד גרשגורן

עם זאת רציו הודיעה שלנגוצקי משך את התביעה. הסיבה הרשמית היא שזכויות רישיונות חיפושי הגז במקום שבו התגלה מאגר לוויתן לא שייכים כלל לרציו, אלא לחברת "שדות נפט". מדובר בחברה ותיקה שלא מנהלת פעילות רישמית בתחום. החברה הגישה לרציו תביעה לבוררות מוסכמת על נושא הרישיונות וזאת מכוח הסכם שהיה קיים לכאורה עוד באמצע העשור הקודם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות