אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרסו נדל"ן תקים את המרכז המסחרי באבן יהודה בהשקעה של כ־40 מיליון שקל צילום: עמית שעל

קרסו נדל"ן תקים את המרכז המסחרי באבן יהודה בהשקעה של כ־40 מיליון שקל

התוכנית אושרה למרות התנגדות המועצה המקומית. היא כוללת מרכז מסחרי בן שתי קומות עם סופרמרקט

18.08.2014, 09:06 | יעל דראל

ועדת הערר לתכנון ובנייה מחוז מרכז קיבלה ערר של חברת קרסו נדל"ן ונתנה אור ירוק להקמת מרכז מסחרי חדש באבן יהודה. התוכנית אושרה וצפויה גם לכלול סופרמרקט חרף התנגדותה של המועצה המקומית, שנבעה מהסדרי התנועה באזורי הפריקה והטעינה במרכז החדש. המרכז הוא אחד משמונה מרכזים שכונתיים שקרסו מתכננת לפתוח בשנים הקרובות בהשקעה כוללת של כ־450 מיליון שקל.

התוכנית כוללת מרכז מסחרי בן שתי קומות עם סופרמרקט, על כ־600 מ"ר שטח עיקרי ועוד כ־300 מ"ר שטחי שירות. החברה שבשליטת משפחת קרסו רכשה את הקרקע ב־2011 תמורת כ־19 מיליון שקל, ולפי הערכות צפויה להשקיע בהקמת המרכז כ־40 מיליון שקל. המגרש ממוקם במרכז אבן יהודה, בין רחוב המייסדים וההסתדרות ובסמוך למשרד המועצה המקומית. כיום יש בעיר מרכז מסחרי אחד בשטח של כ־1,800 מ"ר.

יואל קרסו, יו"ר דירקטוריון קרסו נדל"ן, צילום: עמית שעל יואל קרסו, יו"ר דירקטוריון קרסו נדל"ן | צילום: עמית שעל יואל קרסו, יו"ר דירקטוריון קרסו נדל"ן, צילום: עמית שעל

במסגרת הערר טענה קרסו נדל"ן, באמצעות עורכי הדין אלי וילצ'יק ושירי לוי ממשרד עו"ד כהן, וילצ'יק, קמחי ושות', כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שרונים נמנעת ממתן החלטה בנושא, אף שחלף המועד הקבוע בחוק להחלטה. עוד נטען כי הוועדה המקומית חייבת לקבל את הסכמת המועצה המקומית אבן יהודה לבקשה להיתר (המועצה כאמור התנגדה לתוכנית), ובכך התנערה מתפקידה כמוסד תכנון. בוועדת הערר הוחלט לדחות את טענות הוועדה המקומית ומועצת אבן יהודה בנוגע להסדרי התנועה של אזור הטעינה והפריקה. ועדת הערר קבעה עוד כי אין בהקמת סופרמרקט במקום כדי להוות מפגע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות