אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איריס בראל לא מוכנה לוותר על מענק המיליונים צילום: אביגיל עוזי

איריס בראל לא מוכנה לוותר על מענק המיליונים

הרוכשים החדשים בראשות ג. יפית ביקשו לקצץ בחצי את הבונוס של 7 מיליון שקל שדורשת המנכ"לית היוצאת איריס בראל. אלא שבראל מוכנה לוותר לכל היותר על 2 מיליון שקל ומאיימת לפנות לבית המשפט. ג. יפית מצדה מאיימת לבטל את הבונוס כליל

18.08.2014, 13:30 | גולן חזני ונורית קדוש

מנכ"לית סטימצקי לשעבר איריס בראל מסרבת לקיצוץ במענק המכירה שלה ומאיימת לפנות לערכאות משפטיות.

קראו עוד בכלכליסט

רוכשי סטימצקי ובראשם יפית גרינברג (ג.יפית) ועפרה מיתר, ביקשו בתחילה לקצץ את בונוס המכירה של בראל שעומד על 7 מיליון שקל ל־3.5 מיליון שקל, בשל המצב הפיננסי שאליו נקלעה הרשת בחודשים האחרונים לכהונת בראל, אולם בשלב זה נשקלת האפשרות שלא לשלם לה כלל כיוון שבראל מסרבת לקיצוץ של יותר מ־2 מיליון שקל.

יפית גרינברג (מימין) ואיריס בראל. בראל תסכים לקיצוץ של 30% מקסימום, צילום: אביגיל עוזי יפית גרינברג (מימין) ואיריס בראל. בראל תסכים לקיצוץ של 30% מקסימום | צילום: אביגיל עוזי יפית גרינברג (מימין) ואיריס בראל. בראל תסכים לקיצוץ של 30% מקסימום, צילום: אביגיל עוזי

מכיוון שגרינברג ביצעה הפחתה של 30% בלבד בגובה החוב לספקים, טוענים מקורבי בראל כי אין סיבה לקצץ את הבונוס שלה בשיעור גבוה יותר. כלומר, בראל מוכנה לקצץ את הבונוס לכל היותר ב־30% ולא ב־50%, מה שישאיר אותה עם 5 מיליון שקל. לבונוס הזה יש להוסיף סכום קודם שקיבלה בראל עוד בטרם נחשפו הקשיים הפיננסיים של הרשת – 650 אלף שקל על מה שהוגדר כ״עמידה ביעדים״.

רשת סטימצקי נמכרה לאחרונה לקבוצה שבראשות ג. יפית על רקע קשיים פיננסיים שאליהם נקלעה הרשת תחת הבעלים הקודמים, קרן מרקסטון. לפני מכירת הרשת נוהל מו"מ קודם עם הוצאת כתר שלא הבשיל ובמסגרתו נטען כי בראל הסכימה לקיצוץ הבונוס שהובטח לה במקור על ידי מרקסטון, בחצי. ויתור שאותו מכחישים כיום מקורבי בראל.

מקורביה הסבירו אתמול את סירובה לוותר על הבונוס ואמרו ״יש לאיריס חוזה עם מרקסטון, שבמסגרתו נקבע שאם הרשת תימכר היא זכאית לבונוס. גרינברג היתה ערה לחוזה עוד בטרם רכשה את הרשת והיא לא יכולה להתנער ממנו״.

מקורבי בראל דוחים על הסף טענות שלפיהן היא הסכימה לקיצוץ הבונוס בחצי בעת המשא ומתן שניהלה עם כתר (שלא הוביל לבסוף לעסקה), וטוענים כי ״מדובר בשמועות. איריס לא הסכימה לקיצוץ וכתר לא היתה אמורה לקנות את החברה על כל התחייבויותיה, אלא רק את הפעילות, כך שאין מקום להשוואה״. גורמים בענף אמרו אתמול כי גרינברג, שכרגע עוד לא העבירה לבראל שום תשלום על חשבון הבונוס, שוקלת שלא לשלם לבראל כלל, אולם ייתכן שמדובר באיום כחלק מהמו"מ בין הצדדים שעשויים לפנות לבוררות בסוגייה.

מרשת סטימצקי נמסר בתגובה: "הרשת אינה מנהלת את ענייניה בתקשורת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות