אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי פרטנר מחדשים המאבק: הפגינו מול ביתו של המנכ"ל

עובדי פרטנר מחדשים המאבק: הפגינו מול ביתו של המנכ"ל

ועד העובדים בחברה וההסתדרות דורשים מהמנכ"ל חיים רומנו להכיר בהתאגדות העובדים. רומנו הזמין את העובדים לביתו. מפרטנר נמסר: "החברה מכבדת את עובדיה ופועלת על פי החוק"

18.08.2014, 10:14 | אופיר דור
לאחר תקופה של שקט בחסות מבצע "צוק איתן", ההסתדרות ועד העובדים בפרטנר מחדשים את המאבק מול החברה להכרה בהתאגדות. כמה עשרות מעובדי חברת פרטנר קיימו היום (ב') הפגנת השכמה מול ביתו של מנכ"ל החברה חיים רומנו בגבעתיים. העובדים מוחים על כך שהנהלת החברה טרם הכירה בהתאגדות העובדים, אף שלטענתם למעלה משליש מהעובדים חתמו על טפסי הצטרפות.

ההסתדרות הכריזה על יציגות בפרטנר לפני כחודשיים ועד היום החתימה למעלה מ-1,550 עובדים על טפסי הצטרפות. אולם לטענת ההסתדרות, מאז החברה נוקטת בשורה של צעדים על מנת לסכל את המהלך ולמנוע את ההתאגדות בפועל. בפרטנר מועסקים לפי הערכות ההסתדרות כ-4,100 עובדים.

ההפגנה ליד ביתו של המנכ"ל חיים רומנו. הזמין את המפגינים לקפה במרפסת ההפגנה ליד ביתו של המנכ"ל חיים רומנו. הזמין את המפגינים לקפה במרפסת ההפגנה ליד ביתו של המנכ"ל חיים רומנו. הזמין את המפגינים לקפה במרפסת

העובדים נשאו שלטים כמו "רומנו נגמר זמן פציעות תכיר כבר בהתאגדות", "חיים רומנו אל תמרח אותנו", "חיים כבד את רצון העובדים" ו"הוועד הוא עובדה".

נציגי ועד העובדים בראשות קרן אופק מסרו כי "חיים רומנו צריך להתעורר ולהבין שנרקמה סביבו מציאות חדשה. ועד עובדים בפרטנר היא עובדה קיימת. במקום להמשיך ולהתעלם מרצונם של העובדים בחברה, על רומנו מוטלת האחריות לשמור על אחדותה של משפחת פרטנר. אנו קוראים למנכ"ל להכיר בהתאגדות ולפתוח במו"מ לגיבוש ההסכם הקיבוצי ".

לאחר כרבע שעה של הפגנה, יצא רומנו אל העובדים והזמין אותם יחד עם רום דביר, המוביל את ההתאגדות מטעם ההסתדרות, לפגישה בביתו. במסגרת הפגישה המאולתרת שהתקיימה בין הצדדים, העובדים הביעו את תקוותם שהנהלת החברה תפעל למניעת המשבר ותכיר בהתאגדות באופן מיידי.

מפרטנר נמסר כי "מנכ"ל החברה הזמין את העובדים לקפה של בוקר אצלו במרפסת והתנהלה שיחה ההולמת את תרבותה של החברה. החברה מכבדת את עובדיה ופועלת על פי חוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מפתיע מישהו שההסתדרות מתנהגת ככה?
ומנסה לכפות על הארגון וועד למרות ששליש מעובדי החברה לא חתמו? אולי טוב שכך - כך אלו שעדיין מתלבטים אם לחתום לוועד רואים את התנהלות אנשי ההסתדרות - תרבות של שביתות והפגנות תחשבו בהיגיון, למה להסתדרות לעזור כל כך לעובדי פרטנר? לא זכור לי שאבי ניסנקורן מועמד לפרס נובל לשלום (או אף אחד מקודמיו בהסתדרות) ההסתדרות היא גוף בעל מטרות רווח ואת הרווח הזה הם עושים על גבם של העובדים שמשלמים להם בכל חודש אז למה לעובדי הארגון להכניס אותם? כי יש כמה נציגי וועד שפתאום יהפכו להיות בדרגת מנהל אגף ומנהל מחלקה - אם אתם הייתם במקום נציגי הוועד וההסתדרות לא הייתם מנסים לשכנע אנשים שזה טוב לחתום? בקיצור, מנסים לשכנע אותנו שזה טוב לנו ועושים לנו סיבוב רציני על הגב
כלכלן שחושב  |  18.08.14
2.
חיים - הראית במחווה פשוטה למה רוב העובדים לא חותמים לוועד
התגובה של הוועד לעומת ההפגנה והבריונות של הוועד מאוד דומה למלחמת ישראל בחמאס. הוועד מרוויח בכל מצב, אם הוא ישיג משהו לאחר מלחמה אלימה בהנהלת החברה - ההסכם, שיכלול פיטורים נרחבים של העובדים עליהם הוא מתיימר להגן כדי לממן את "הישגי" הוועד, ייזקף לזכותם ואם הם לא ישיגו את מבוקשם - הם ישתמשו ביותר בריונות ואלימות וגם זה ישרת את האג`נדה שלהם כאילו הם מגני העובדים והתגובה של חיים היא אמיתית, לא בגלל עניינים תקשורתיים, בגלל שחיים מול הוועד, כמו מדינת ישראל מול חמאס - זו מלחמה תרבותית הרבה מעבר למלחמה על כל דבר אחר לכן בזמן שהם הפגינו מתחת לביתו למרות שאין להם שליש מחתימות העובדים - חיים הזמין אותם לשיחה תרבותית על כוס קפה בביתו הפרטי מעבר לכל דבר אחר - הוועד לא השיג שליש מחתימות עובדי החברה ולכן לא הכירו בו, זו רק עוד דרך להראות לכל מי שחתם ואלו שמתלבטים שאנשי הוועד הם רק חלק ממשחק הבריונות של ההסתדרות שרואה בעובדי פרטנר שק של מזומנים ותו לא! אלו שחתמו - תחשבו שוב אם אלו האנשים שאתם רוצים שייצגו אתכם
ק'  |  18.08.14
לכל התגובות