אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי קארד: האשראי הצרכני עלה ב-19% מתחילת השנה

לאומי קארד: האשראי הצרכני עלה ב-19% מתחילת השנה

בהשוואה ליוני 2013 – היקף ההלוואות של חברת כרטיסי האשראי גדל ב-35%. הרווח הנקי של לאומי קארד עלה ב-3% ל-105 מיליון שקל. המנכ"ל חגי הלר: "אני לא חושב שצוק איתן זה אפיזודה מבחינה כלכלית - יש פה עסקים שנפגעו חזק"

18.08.2014, 11:13 | תומר ורון

היקף תיק ההלוואות הצרכניות של לאומי קארד צמח מאז תחילת שנת 2014 ב-19% והוא עומד עתה על 2.7 מיליארד שקל. בהשוואה ליוני 2013, תיק האשראי צמח ב-35%. הלוואות אלו ניתנות בריבית ממוצעת של 7.6%.

למרות שתיק האשראי קפץ בצורה משמעותית, ההכנסות ממנו - קרי הכנסות הריבית, עלו בשיעור מתון יותר של 3% ביחס לשנה שעברה. את ההבדל ניתן להסביר בעיקר בעובדה שרוב הגידול בתיק האשראי של לאומי קארד נובע מהלוואות לרכישות רכב במסגרת שיתופי הפעולה עם יבואני הרכב הגדולים, שם המרווחים נמוכים יותר משמעותית. למעשה, מתוך גידול של 450 מיליון שקל בתיק האשראי מתחילת השנה, תחום ההלוואות לרכב אחראי על 75%. בנוסף, לאומי קארד עובדת בשת"פ עם מימון ישיר ומציעה אשראי גם ללקוחות כרטיסי האשראי שלה.

החברה סיימה את חצי השנה הראשונה עם רווח נקי של 105 מיליון שקל, עליה של 3%. מחזור העסקאות של החברה עמד בחציון הראשון על 31 מיליארד שקל - צמיחה של 7.6%, שמרביתה הגיעה מכרטיסי האשראי החוץ בנקאים של החברה.

בהקשר זה התייחס חגי הלר, מנכ"ל החברה, להשפעות הצפויות של צוק איתן על מחזור העסקאות. "ששת חודשים הראשונים של השנה זו כלכלה אחרת. בחודש של צוק איתן אנחנו רואים ירידה נומינלית של 2%", ציין הלר. "בעונתיות של חברת כרטיסי האשראי, שבה הקיץ הוא בדרך כלל חזק ומתאפיין במחזורים גבוהים, ירידה כזו היא קריטית. אני לא חושב שמדובר באפיזודה, בתי עסק בבעיות, לקוחות בבעיות. כשאני אומר 2% זה ממוצע על כל הארץ, יש בתי עסק שחטפו הרבה יותר, יש בתי עסק שעשו 0 מחזור כי הם סגרו את הביזנס בגלל המבצע".

הלר ציין כי מאז שמורגשת רגיעה רואים התאוששות בצריכה. "זה לא יסגור את הפער והרבעון השלישי של חברות כרטיסי האשראי יחטוף חזק. 2% זה ממוצע בתוכם יש כאלה שנפגעו הרבה יותר".

חגי הלר מנכ"ל לאומי קארד, צילום: רפי דלויה חגי הלר מנכ"ל לאומי קארד | צילום: רפי דלויה חגי הלר מנכ"ל לאומי קארד, צילום: רפי דלויה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות