אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת נוימן מציעה לרכוש את סונול לפי שווי של 450 מיליון שקל

בלעדי לכלכליסט

משפחת נוימן מציעה לרכוש את סונול לפי שווי של 450 מיליון שקל

קבוצת אלון של משפחת נוימן מחזיקה ב־16 מוסכים ומרכזי שירות לרכב ומעוניינת לרכוש את חברת הדלק מידי קבוצת עזריאלי. שלמה שמלצר היה אמור לרכוש את סונול בסכום דומה, העסקה התבטלה לאחר מותם של שמלצר ודוד עזריאלי

19.08.2014, 08:11 | ליאור גוטמן

קבוצת אלון שבבעלות משפחת נוימן מנהלת בימים האחרונים מו"מ מתקדם מול קבוצת עזריאלי לרכישת הבעלות המלאה על סונול (100%), לפי שווי חברה של כ־450 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת אלון הגישה כבר הצעה כתובה. על פי מקורות בענף האנרגיה המימון לעסקה יגיע הן ממקורות עצמיים והן מהלוואות בשוק הבנקאי. חלוקת האחוזים תבחן ביחס לבדיקת הנאותות.

קראו עוד בכלכליסט

עסקת המכירה של סונול כבר היתה סגורה מול קבוצת שלמה שבבעלות איש העסקים המנוח שלמה שלמצר. ביוני האחרון דיווחו החברות על מזכר הבנות בשווי עסקה דומה לזו שמתרקמת היום עם קבוצת אלון, והכוונה היתה למכור את החברה כבר ביולי.

אלא שבתחילת יולי שלמה שמלצר הלך במפתיע לעולמו ויממה לאחר מכן נפטר גם דוד עזריאלי, בעל השליטה בקבוצת עזריאלי, והעסקה בוטלה.

מי שניהל את המגעים מצד קבוצת אלון הוא עו"ד צחי נוימן. על פי ההערכות, האחראים לגיבוש תנאי העסקה מצד עזריאלי היו המשנה ליו״ר הקבוצה מנחם עינן והמנכ״ל יובל ברונשטיין.

מנכ"ל קבוצת אלון צחי נוימן (מימין), הבעלים יוסי נוימן ומנכ"ל מוסכי אלון חן נוימן מנכ"ל קבוצת אלון צחי נוימן (מימין), הבעלים יוסי נוימן ומנכ"ל מוסכי אלון חן נוימן מנכ"ל קבוצת אלון צחי נוימן (מימין), הבעלים יוסי נוימן ומנכ"ל מוסכי אלון חן נוימן

עוד נודע שבגיבוש המשא ומתן הראשוני בין הצדדים היה מעורב יוסי זינגר, שמונה לאחרונה למנכ״ל גבעות עולם.

סונול היא אחת מארבע חברות הדלק הגדולות בישראל, וברשותה כ־250 תחנות ורשת חנויות הנוחות סו גוד. בשבועות האחרונים נרשמה התעניינות מחודשת של גופים מארה"ב ומישראל ברכישת החברה, כאשר פרט להכנסות ממכירת דלק החברה מחזיקה נכסי נדל"ן עם אפשרות עתידית לבנייה למגורים, בעיקר במרכז הארץ.

קבוצת אלון, שהוזכרה בשנה האחרונה כאחת המתמודדות על רכישת אי.די.בי (בשיתוף עם נוחי דנקנר), פעילה בשוק הרכב והנדל"ן. את הקבוצה ייסד יוסי נוימן ב־1974 וכיום היא מחזיקה ב־16 מוסכים ומרכזי שירות לרכב בפריסה ארצית ומעסיקה קרוב לאלף עובדים.

קבוצת אלון וקבוצת עזריאלי סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות