אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון סקיילקס מתחדש בעוזר לשעבר של דני נוה צילום: אוראל כהן

דירקטוריון סקיילקס מתחדש בעוזר לשעבר של דני נוה

אלדד אברהם, חן שרייבר ודליה לויטין, לשעבר דירקטורית באינוונטק, מונו לדירקטורים בחברה העומדת לפני הסדר חוב

19.08.2014, 08:32 | גיל קליאן

מושבי הדירקטוריון בחברת סקיילקס, העומדת לקראת הסדר חוב, מתחילים להתמלא. אתמול דיווחה החברה על מינוים של רו"ח חן שרייבר והיועצת הארגונית והקואצ'רית דליה לויטין כדירקטורים, ועל מינויו של היועץ הכלכלי אלדד אברהם כדח"צ.

הם יצטרפו לדירקטורים הקיימים בחברה: אריה וובר, יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, אמיר תירוש (מנהל ההשקעות של לוקסי בלפידות), אמירי שוהם ויהל שחר (לשעבר מנכ"ל סקיילקס תחת אילן בן־דב).

חן שרייבר היה סמנכ"ל הכספים של אייס דיפו שקרסה. שרייבר פרש מהחברה בסוף 2010, ובתחילת 2012 היא נקלעה לקשיים. במאי 2013 מונה שרייבר לסמנכ"ל הכספים של בסר אירופה — שגם קרסה — על ידי המנהלים המיוחדים שלה ובהם עו"ד גיא גיסין. כיום גיסין מכהן כבעל תפקיד מטעם בית המשפט לחברה־האם של סקיילקס, סאני, ושרייבר מונה כדירקטור בסקיילקס מטעמו של גיסין כנציג החברה־האם.

גם ללויטין יש היסטוריה הקשורה בנפשות הפועלות כיום בפירמידה הגוססת של אילן בן־דב. לויטין היא דירקטורית בחברת אינוונטק, שעליה השתלט יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, מי שמסתמן כבעל השליטה העתידי בסקיילקס ביום שאחרי הסדר החוב. נגד לויטין ושאר חברי הדירקטוריון הוגשה תביעה על ידי חלק מבעלי המניות, שטענו כי הדירקטוריון באינוונטק היה חותמת גומי של בעל השליטה באישור עסקאות, ולא מילאו את חובתם כלפי החברה ובעלי המניות.

אברהם כיהן בעבר כמנהל כספים בקרן Agate שהוקמה על ידי חה"כ לשעבר דני נוה. אברהם מגיע מהעולם הפוליטי והיה העוזר של נוה בתקופת כהונתו כשר וח"כ, והוא חבר מרכז ליכוד.

אתמול דיווחה סאני כי תבצע תשלום חלקי לבעלי האג"ח שלה, על חשבון כספים שהצטברו מהדיבידנד שחילקה פרטנר וכספים נוספים. מדובר בתשלום חלקי של ריבית האג"ח, ללא תשלום הקרן. התשלום לבעלי האג"ח יעמוד על 10.8 מיליון שקל, והתשלום לנאמנים של החברה (על כיסוי הוצאותיהם) יעמוד על 2.3 מיליון שקל נוספים מקופת סאני, הנמצאת כיום בהליך מכירה של כל נכסיה.

יהל שחר. לשעבר המנכ"ל - היום דירקטור, צילום: מיקי אלון יהל שחר. לשעבר המנכ"ל - היום דירקטור | צילום: מיקי אלון יהל שחר. לשעבר המנכ"ל - היום דירקטור, צילום: מיקי אלון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות