אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוברטיס תשקיע בגמידה סל 35 מיליון דולר תמורת 15% מהמניות צילום: מיקי נועם אלון

נחשף בכלכליסט

נוברטיס תשקיע בגמידה סל 35 מיליון דולר תמורת 15% מהמניות

בנוסף, תקבל נוברטיס אופציה לרכישת השליטה בחברה. בגמידה סל מעריכים כי היא תגיע לאבני דרך אלו ב-2015

19.08.2014, 10:53 | ניר צליק
נוברטיס תשקיע בגמידה סל 35 מיליון דולר תמורת 15% בגמידה סל, כפי שנחשף ב"כלכליסט". בנוסף, תקבל נוברטיס אופציה לרכישת השליטה בגמידה סל.

קראו עוד בכלכליסט

האופציה לרכישת גמידה סל תלויה בהגעה לאבני דרך בנוגע למוצר ה-NiCord לטיפול בסרטן הדם. גמידה סל מעריכה כי היא תגיע לאבני הדרך במהלך שנת 2015 כאשר האופציה תפקע ב-2016. אם האופציה תמומש יקבלו מחזיקי גמידה 165 מיליון דולר ובנוסף תשלומים שיכולים להגיע ל-435 מיליון דולר. 

נוברטיס עצרה את הרכישה לפני מספר חודשים, כמו גם רכישות אחרות לאחר שהשלימה באפריל את רכישת חטיבת האונקולוגיה של גלאקסו־סמית'־קליין בעסקת ענק של 16 מיליארד דולר, ועתה החברה חוזרת לבצע עסקאות רכישה קטנות יותר. ביום ראשון דווח ב"כלכליסט" כי נוברטיס שבה לשולחן המשא ומתו, כאשר לנעשה נוברטיס קיבלה אופציה שתאפשר לה לרכוש את גמידה סל במידה והניסויים יצליחו. 

נוברטיס , צילום: בלומברג נוברטיס | צילום: בלומברג נוברטיס , צילום: בלומברג

גמידה סל גייסה מאז הנפקתה 100 מיליון דולר. החברה פועלת בתחום תאי הגזע ומצויה בשליטת אלביט מדיקל מקבוצת אלביט הדמיה (31%) וכלל ביוטכנולוגיה (22%).

אלביט מדיקל נמצאת בשליטת אלביט הדמיה, שעברה לאחרונה מידי קבוצת מוטי זיסר לשליטת קרן יורק (19.7%) וקרן DK פרטנרס (14%) ואילו כלל ביוטכנולוגיה היא החברה־הבת של כלל תעשיות שנמצאת בשליטת איש העסקים לן בלווטניק.

גמידה סל הוקמה ב־1998 על בסיס טכנולוגיה שפיתחו טוני פלד וד"ר אבי טרבס. פלד מכהנת כיום כמדענית הראשית של החברה. מנכ"לית החברה היא יעל מרגולין. החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית להגדלת מספר וצפיפות תאי גזע בתוך דגימת דם ספציפית, ופועלת לשיפורן של מנות שמקורן בדם טבורי, כך שניתן יהיה להשתילן לריפוי סרטן הדם גם במבוגרים. כיום מנות דם טבורי מתאימות רק להשתלה במי שמשקלו עד 45 ק"ג, ואילו המבוגרים יותר מטופלים בתרומת מוח עצם. תרומת מוח עצם דורשת התאמה גבוהה בין תורם לנתרם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות