אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הפטנטים: סמסונג ומיקרוסופט בדרך להסכם שלום צילום: ניצן סדן

מלחמת הפטנטים: סמסונג ומיקרוסופט בדרך להסכם שלום

החברה הקוריאנית הפרה הסכם רישוי לשימוש ב-300 פנטנטים של מיקרוסופט בתחום המובייל. כדי להימנע ממלחמה משפטית יקרה, צפויה סמסונג לשלם לעמיתתה האמריקאית ואף להבטיח להשיק ולקדם מכשירי ווינדוס פון חדשים

19.08.2014, 13:44 | נמרוד צוק

אחרי שהצליחה להגיע לשביתת נשק חלקית עם אפל וגוגל, סמסונג פועלת כדי לסיים את מאבקי הפטנטים גם מול מיקרוסופט: שתי החברות חידשו את הדיונים לפתרון המחלוקות המשפטיות ביניהן סביב שורה של פטנטים בתחום הסלולר, כך חשף העיתון הקוריאני "קוריאה טיימס".

הסכסוך המרכזי שהשיחות נועדו לפתור הוא תביעה שהגישה מיקרוסופט נגד סמסונג בבית המשפט הפדרלי המחוזי בניו יורק בתחילת החודש על הפרת הסכם שחתמו השתיים ב-2011, שהתיר לסמסונג שימוש ב-300 פטנטים בבעלות מיקרוסופט.

בתביעה שהגישה מיקרוסופט לפני שלושה שבועות טענה החברה כי סמסונג החליטה להפסיק למלא את תנאי ההסכם שנחתם בין השתיים לאחר שמכירות מכשיריה גדלו פי 4 במהלך התקופה - ובעקבותיהן גם גובה התמלוגים שמיקרוסופט דרשה. סמסונג השתמשה ברכישה של מיקרוסופט את מתחרתה נוקיה כנימוק לביטול ההסכם. סמסונג משלמת כיום למיקרוסופט, על פי הערכות, תמלוגים של 10 עד 15 דולר על כל מכשיר אנדרואיד שהיא מוכרת - מקור הכנסה ניכר עבור החברה, שהצליחה לסגור בשנים האחרונות הסכמים דומים עם שורה של יצרניות סמארטפונים גדולות.

הצלחת מכשירי סמסונג משתלמת למיקרוסופט הצלחת מכשירי סמסונג משתלמת למיקרוסופט הצלחת מכשירי סמסונג משתלמת למיקרוסופט

חדשות טובות לחובבי ווינדוס פון

על פי הדיווח, סמסונג מעוניינת לשמור את מיקרוסופט כלקוחה ושותפה עסקית חשובה עבור שרותי מחשוב ענן ומוצרי אינטרנט הדברים, כאשר מיקרוסופט זקוקה לעוצמתה של סמסונג בשוק הסמארטפונים כדי להגדיל את נתח השוק של מערכת ההפעלה ווינדוס פון. ההסכם עשוי לכלול גם הסכמה של סמסונג להשקיע במוצרים עתידיים שיתבססו על הפלטפורמה של מיקרוסופט. בנוסף, צפויה סמסונג לשווק באגרסיביות את מוצרי ווינדוס פון וטאבלטי ווינדוס הקיימים שלה, שכיום מהווים פלח שולי בליין המוצרים.

החתירה להסכם לא צפויה לקחת זמן רב, על פי המקור שהדליף את המגעים, מאחר ושתי חברות כבר חתמו בעבר על הסכמי רישוי פטנטים הדדיים וכל שנותר הוא להגיע להסכמה מחודשת על פרטים כגון גובה התמלוגים. מצבה הכספי של סמסונג, לטענת המקור, לא מאפשר לה לשלם סכומים גבוהים כפי ששילמה בעבר למיקרוסופט והיא מנסה להתמקח כדי להוריד אותם. כיום משלמת סמסונג למיקרוסופט סכום שנתי המוערך במיליארדי דולרים על השימוש בפטנטים שלה במכשירי גלקסי, בעקבות החוזה שמצוי במרכז הסכסוך המשפטי.

   

המו"מ בין סמסונג למיקרוסופט מגיע זמן קצר לאחר הצהרה משותפת ששחררו סמסונג ואפל על ביטול כל תביעות הפטנטים שהגישו זו נגד זו מחוץ לארה"ב, וחודשיים אחרי הסדר דומה אליו הגיעה סמסונג עם גוגל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות