אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גורלו של דף לוט בערפל: רעייתו ובנו ייקברו בצהריים צילום: איי אף פי

מלחמה בעזה

גורלו של דף לוט בערפל: רעייתו ובנו ייקברו בצהריים

גם בבוקר שלאחר ניסיון החיסול של ראש הזרוע הצבאית של חמאס, בישראל עדיין לא יודעים מה עלה בגורלו של מוחמד דף. בחמאס שומרים על עמימות וקוראים לציבור להשתתף בהלוויית רעייתו ובנו. "ישראל כופה על חמאס שוב מלחמה", אמר בכיר בארגון. "אין לנו ברירה, אלא להיאבק ולנצח"

20.08.2014, 10:35 | כתבי ynet

יממה אחרי חידוש הלחימה במבצע צוק איתן , גורלו של מוחמד דף עדיין לוט בערפל: חמאס שומר היום (ד') על הקלפים קרוב לחזה ומונע מישראל את המידע אם ראש הזרוע הצבאית עדיין בחיים. בבוקר שלאחר ניסיון החיסול בבית בשכונת שיח רדואן בעזה אמר חבר ההנגה המדינית של חמאס, עיזת א-רישק, שישראל כופה על הארגון לשוב מלחמה. "אין לנו ברירה אלא להיאבק ולנצח". על רקע צפוי הקבינט להתכנס בצהריים בתל אביב.

אחרי תקיפת הבית אמש דווח על שלושה הרוגים: גופה שלא זוהתה וכן גופותיהן של רעייתו ובתו של דף. הבוקר נמסר מידע מעט שונה: על פי חמאס, ההרוגים הם למעשה אישתו של דף, וודאד מוסטפה חרב דף (28), בנו עלי מוחמד דיאב דף בן ה-8 חודשים, וצעיר בשם אחמד רבאח דילו בן ה-18. בחמאס קראו לציבור להשתתף בצהריים בהלווייה של האישה והבן, שתצא ממסגד א-חלפא במחנה הפליטים ג'באליה שבצפון הרצועה.

חברת הקבינט, השרה ציפי לבני, התארחה באולפן ynet וסירבה להתייחס ישירות לניסיון החיסול, אך אמרה: "כל מי שעוסק בטרור חיסולו לא רק לגיטימי אלא רצוי בעיני. במהלך כל התקופות האלה אני תומכת בחיסול מנהיגי טרור".

שר המדע יעקב פרי אמר במשדר באולפן כי הוא לא יכול לאשר שהייתה תקיפה נגד דף, אך הדגיש: "אם ישראל עומדת מאחורי התקיפה, אז היא תקיפה בכיוון הנכון. ראשי חמאס צריכים לדעת שהם אינם חסינים ומהווים יעד".

 
מוחמד דף והבית שהופצץ בשכונת שייח רדואן, צילום: איי אף פי מוחמד דף והבית שהופצץ בשכונת שייח רדואן | צילום: איי אף פי מוחמד דף והבית שהופצץ בשכונת שייח רדואן, צילום: איי אף פי

ההסלמה המחודשת בין ישראל לחמאס נמשכה למעשה ברציפות מאתמול אחר הצהריים. מחצות חיל האוויר תקף 30 יעדי טרור ברחבי הרצועה, רובן חמ"לים של חמאס ואתרים לייצור ואחסון אמצעי לחימה. מצה"ל נמסר כי במהלך הלילה חמאס שיגר שבע רקטות לעבר ישראל, שלוש מהן יורטו באזור אשדוד. בבוקר, מאז 7:30, נורו רקטות ופצמ"רים ליישובים בעוטף עזה, אזור אשקלון ואשדוד. דווח על לפחות שלושה יירוטים נוספים.

בסך הכל מחידוש האש אתמול בצהריים הותקפו כ-60 יעדים. גורמי רפואה רשמיים ברצועה דיווחו כי שבעה בני אדם ממשפחת א-לוח נהרגו בתקיפה ישראלית באזור חג'ר א-דיכ שבמרכז הרצועה.

שיא הירי מהרצועה היה אתמול מ-22:30, כשיותר מ-50 פצצות מרגמה ורקטות שוגרו מהרצועה לעבר הדרום, השפלה, המרכז ואוזר ירושלים. במהלך הלילה התברר שהסיבה לאינטנסיביות הירי הייתה ניסיון החיסול של צה"ל בשכונת שיח רדואן בעזה, שבמסגרתו נהרגו רעייתו ובתו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, וגופה נוסת טרם זוהתה.

במקביל מתגלים קרעים בצד הפלסטיני. בכיר בתנועת פתח טען הבוקר בשיחה עם העיתון "אל-חיאת" כי חמאס ביקש ממצרים שקטאר תמלא תפקיד בסיום המשבר בעזה וכי יש צורך להזמין לקהיר את שר החוץ הקטארי או את ראש המודיעין הקטארי. מצרים, על פי אותו גורם, סירבה להצעה באופן מוחלט והתנתה זאת בכך שקטאר תתנצל על מדיניותה מאז הדחתו של נשיא מצרים לשעבר מוחמד מורסי. אותו גורם גם טען כי קטאר איימה לאחרונה על ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל כי היא "תעזיב אותו" אם חמאס יסכים להצעה המצרית להסכם במתכונת הנוכחית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות