אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התנאי לעבודה בנמל אשדוד: בלי קרובי משפחה מועסקים צילום: אריאל שרוסטר

בלעדי לכלכליסט

התנאי לעבודה בנמל אשדוד: בלי קרובי משפחה מועסקים

התנאי המקדמי לכל המכרזים הקרובים בנמל הוא שהמועמד חייב להצהיר שאין לו קרבה משפחתית לאף אחד מעובדי הנמל ובכל דרגת קרבה. לפי נתוני הרשות, כ־40% מכ־1,300 עובדיו יש קרובי משפחה בחברה

20.08.2014, 08:45 | ליאור גוטמן

דירקטוריון נמל אשדוד הורה להנהלת הנמל להוציא בשבוע הקרוב מכרזים לאיוש ארבע עמדות מפתח בנמל: סמנכ"ל כוח אדם, סמנכ"ל התפעול, חשב החברה וראש מחלקת התפעול של הנמל. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

ההנחיה נדרשה משום שבנמל מכהן עדיין מנכ"ל זמני, יצחק בלומנטל. אף שהדירקטוריון חסר כיום את מספר האנשים הדרוש להתכנסותו, רשות החברות הממשלתיות אישרה את המהלך כדי לייצב את שדרת הניהול.

התנאי המקדמי לכל המכרזים הוא שהמועמד חייב להצהיר שאין לו קרבה משפחתית לאף אחד מעובדי הנמל ובכל דרגת קרבה. לפי נתוני הרשות, קרוב ל־40% מכ־1,300 עובדיו יש קרובי משפחה בחברה.

נמל אשדוד, צילום: אריאל שרוסטר נמל אשדוד | צילום: אריאל שרוסטר נמל אשדוד, צילום: אריאל שרוסטר

מי שכיהן עד היום כסמנכ"ל משאבי אנוש היה עובדיה כהן, שפרש לאחרונה במסגרת פשרה מול נציבות שירות המדינה, לאחר שהתגלה כי ב־2011 הוא אישר לכאורה תוספות שכר לעובדי הנמל שלא כדין. הבכיר השני הוא סמנכ"ל התפעול אלדד וקסמן, שהודיע לאחרונה פרישתו לגמלאות. הן וקסמן והן כהן תושאלו במסגרת פרשות השחיתות לכאורה שיוחסו ליו"ר ועד העובדים המושעה אלון חסן, אך לא הוגש נגדם כתב אישום.

הבכיר השלישי שמוחלף הוא ראש מחלקת התפעול דוד בנודיס, שנחקר באזהרה בפרשות השחיתות בחשד לשוחד והפרת אמונים. ראש מחלקת התפעול אחראי, בין היתר, על סידורי העבודה של יחידות הציוד המכני ומחלקת התפעול, שמהם צמחו חסן והיו"ר הנוכחי אבינועם שושן.

המשרה האחרונה שמתפנה היא זו של חשב הנמל, עקב קידומו של אייל רוזנבאום לסמנכ"ל הכספים בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות