אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס: ירידה של 5.3% ברווח הנקי במחצית הראשונה ל-221 מיליון שקל

שטראוס: ירידה של 5.3% ברווח הנקי במחצית הראשונה ל-221 מיליון שקל

המכירות ירדו ב- 2.7% והסתכמו ב-3.9 מיליארד שקל. לירידות גרמו הפעילות בתחום הקפה והתחזקות השקל; המנכ"ל גדי לסין: "שטראוס מציגה צמיחה יציבה בנטרול הפרשי שערי המט"ח"

20.08.2014, 09:21 | נורית קדוש

קבוצת שטראוס חתמה את המחצית הראשונה עם ירידה של 2.7% במכירות שהסתכמו ב- 3.9 מיליארד שקל וירידה של 5.3% ברווח הנקי ל-221 מיליון שקל. זאת בעיקר מפעילותה בתחום הקפה והשפעת שערי החליפין בגובה של כ-228 מיליון שקל, כתוצאה מהמשך התחזקות השקל. הצמיחה האורגנית במכירות החברה, בנטרול השפעת השינוי בשערי החליפין הסתכמה בכ-3.3%.

קראו עוד בכלכליסט

לפעילות הקפה היתה השפעה שלילית גם על הרווח התפעולי של החברה, שירד במחצית בכ- 5.5% והסתכם ב-376 מיליון שקל. הירידה ברווח התפעולי ובשיעורו שהסתכם ב-9.6% מהמכירות, נבעה מירידה ברווח התפעולי של פעילות הקפה במדינות מרכז ומזרח אירופה ומדינות ברית המועצות לשעבר. זאת, לצד עלייה בהוצאות שיווק במרבית חברות הקפה של הקבוצה.

הירידה ברווח התפעולי נרשמה למרות שהרווח הגולמי של הקבוצה עלה ב-2.7% והסתכם ב- 1.558 מיליארד שקל לעומת 1.51 מיליארד שקל במחצית הראשונה של שנת 2013. הרווחיות הגולמית עלתה מ-37.7% מהמכירות אשתקד ל-39.7% במחצית החולפת.

 

אחד ממפעלי שטראוס (ארכיון), צילום: צפריר אביוב אחד ממפעלי שטראוס (ארכיון) | צילום: צפריר אביוב אחד ממפעלי שטראוס (ארכיון), צילום: צפריר אביוב

כמחצית מהעלייה ברווח הגולמי נבעה מפעילות שטראוס בישראל, בעיקר כתוצאה מצמיחה כמותית במכירות וכן כתוצאה מתהליכי התייעלות בם נקטה שטראוס. גם בפעילות המטבלים של החברה בחו"ל ובתחום פעילויות אחרות, הכוללות את שטראוס מים ואת מקס ברנר, נרשמם שיפור ברווח הגולמי. זאת לצד ירידה ברווח הגולמי של פעילות הקפה.

למרות ירידה בהוצאות המימון של החברה על רקע ירידת המדד וירידה הוצאות המסים, רשמה שטראוס ירידה של 5.6% ברווח הנקי, אשר הסתכם ב-168 מיליון שקל לעומת 178 מיליון שקל במחצית הראשונה אשתקד. 

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל הקבוצה: "שטראוס מציגה צמיחה יציבה בנטרול הפרשי שערי המט"ח. הקבוצה מתמודדת עם אתגרים כלכליים בשווקי מזרח אירופה ובעיקר ברוסיה ואוקראינה לצד המשך צמיחה בפעילות המטבלים הבינלאומית ובפעילות שטראוס מים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות