אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיך להתחזק: הדולר עלה ב-0.3%, היציג - 3.53 שקלים צילום: רויטרס

ממשיך להתחזק: הדולר עלה ב-0.3%, היציג - 3.53 שקלים

היורו איבד 0.2% ושערו היציג נקבע על 4.69 שקלים. אקסלנס: "על רקע פרסום נתוני מאקרו חיוביים בארה"ב, הדולר התחזק מול היורו לרמה הגבוהה ביותר ב-8 החודשים האחרונים"

20.08.2014, 15:30 | לאו גורביץ

הדולר המשיך גם היום (ד') את מגמת ההתחזקות שלו מול השקל הישראלי. המטבע האמריקאי הוסיף 0.3% ושערו היציג נקבע על 3.53 שקלים. היורו איבד 0.2% ושערו היציג נקבע על 4.69 שקלים.

 

דולר, צילום: רויטרס דולר | צילום: רויטרס דולר, צילום: רויטרס

להתעוררות בשער הדולר יש יותר מהסבר אפשרי אחד. תחילה היה זה שינוי טקטיקת הרכישות של בנק ישראל - במקום לרכוש עודפי היצע במט"ח כרגיל הפתיע הבנק את הפעילים בשוק וביצע בחודש שעבר רכישה גדולה של כמה מאות מיליוני דולרים במקביל לרכישות של גופים אחרים. במקביל הדולר מתחזק בעולם מול היורו על רקע חשש המשקיעים בגוש היורו ממיתון חוזר על רקע נתוני הצמיחה המאכזבים של גרמניה וצרפת. בנוסף ניתן למנות גם את ההאטה בצמיחה בישראל ברבעון השני של 2014 שמחלישה את השקל.

 

באקסלנס אומרים הבוקר כי "בארצות הברית פורסם אתמול מדד המחירים לצרכן, שעלה בהתאם לציפיות ב-0.1%. הדולר התחזק מול היורו לרמה של 1.33 דולר - הרמה הגבוהה זה שמונה חודשים, וזאת על רקע פרסום נתוני מאקרו חיוביים בארצות הברית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כולם כותבים לקנות דולרים, ואם מחר הוא נופל -
אתם מחזירים את ההפסד גם? :) הכי קל להתפתות לקנות. כל תקופה יש שהדולר נמוך ופתאום מזנק (זה המטרה שלו לא? פעם למטה, פעם למעלה) מי שבאמת יודע מתי כדאי לקנות ומתי למכור אז אותו אחד הוא גאון וזה אותו אחד שגם יודע מה יהיה מחר בבורסה, ומה יהיה בעתיד, ועוד ועוד למה כל אחד נהיה נביא אני לא מבין? זה כסף שלכם שאחרי זה יופסד אם העצה שלכם תהיה עצת אחיתופל? אה אני מבין יש אינטרס סמוי למי שמגיב לאחרים לקנות דולרים כנראה הוא איך שהוא מתחזק מזה אה עכשיו הכל מובן אז ישראל ישראלי ממליץ למגיבים לרוץ לקנות דולרים וישראל ישראלי גם מרוויח מזה כשמי שרץ לקנות יפול בבור שישראל ישראלי חופר לפראיר התורן
20.08.14
1.
משקיעים רבים עוברים לדולר , פשוט השקל נתוני השוק מכתיבם קצב אחר
רצוי להתכונן לגל צרכנים ענק שיעבוור מהאפיק השקלי לאפיק הדולרי, כמו כן ניתן לשמוע שהפד כנראה יבשר את הסנונית הראשונה שתפעיל בצורה נכונה את המשקיעים לאפיק הדולרי. גם בנק ישראל מסמן בסיוכי לא קטן הורדת ריבית נוספת כך שהייצוא ימשיך להתקיים, תעשיית הייטק דורשת תמיכה מיידית.
כלכלן , גבעתיים  |  20.08.14