אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקלאים יוכלו לנכות 775 שקל משכר העובד הזר עבור הלנה צילום: צפריר אביוב

חקלאים יוכלו לנכות 775 שקל משכר העובד הזר עבור הלנה

עתה יצטרכו החקלאים לשכנע גם את חברי ועדת העבודה שאין בכך פגיעה בזכויות העובדים

20.08.2014, 11:48 | מיקי פלד

חקלאים יוכלו לנכות 775 שקל משכרו של כל עובד זר על הוצאות העסקה נלוות כמו מגורים, ריהוט, מים, חשמל וכדומה. לדברי מאיר צור, מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מדובר במשא ומתן שנמשך כבר שלוש שנים מתוקף "חוק העובדים הזרים".

שר הכלכלה, נפתלי בנט, חתם לפני שבוע על התקנות שפורסמו אתמול. עתה התקנות אמורות להגיע לאישור ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, ולא מן הנמנע כי שם יהיה מאבק בין ארגוני זכויות עובדים לנציגי החקלאים בדבר התחשיב והיכולת לפקח כי התנאים שניתנים לעובדים הם אכן ראויים.

פועלים תאילנדים במושב יתד, צילום: צפריר אביוב פועלים תאילנדים במושב יתד | צילום: צפריר אביוב פועלים תאילנדים במושב יתד, צילום: צפריר אביוב

עיקר השינוי נוגע לעלויות בגין ההלנה של העובד הזר אצל החקלאי. לדברי צור, החקלאי נושא בעלויות חודשיות גבוהות על מנת לעמוד בדרישות החוק למגורים הולמים והסכום אותו גובים מהעובד הזר אינו משקף ומבטא את העלויות הריאליות. הסכום עצמו, 775 שקל בחודש, נקבע על פי בדיקה של משרד החקלאות.

צור אמר אתמול כי "מדובר בפריצת דרך ובבשורה לציבור החקלאים, כאשר תיקון העוול יקל על ציבור החקלאים, בעיקר בתקופה כלכלית קשה זו", ולדבריו גם הוא מודע לכך כי עתה הוא יצטרך להיאבק על אישור התקנות בועדת העבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות