אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים המחזיקים בקבוצת דפי זהב פתחו במכרז למכירתה צילום: אוראל כהן

המוסדיים המחזיקים בקבוצת דפי זהב פתחו במכרז למכירתה

נציגות המוסדיים, הכוללת את כלל ומנורה, החליטה לבצע את הליך המכירה בעצמה. להנהלת החברה הסכם תיווך עם חברת ווליו בייס לפיו יקבלו בעלי השליטה נויברגר ושמריך עמלה של עד 5% - אם המכירה תתבצע דרכם

20.08.2014, 12:25 | רחלי בינדמן

נציגות בעלי המניות של קבוצת דפי זהב הכוללת בעיקר את הגופים המוסדיים שהחזיקו באג"ח של החברה שהומר למניות במסגרת הסדר החוב הודיעו על פתיחת תהליך מרכז לרכישת מניות הקבוצה.

הנציגות הכוללת את כלל ומנורה החליטה לא לבצע את המכירה בהליך שבהובלת הנהלת החברה בראשות ניר למפרט והיו"ר יעקב אלינב.

יו"ר דפי זהב, יעקב אלינב, צילום: אוראל כהן יו"ר דפי זהב, יעקב אלינב | צילום: אוראל כהן יו"ר דפי זהב, יעקב אלינב, צילום: אוראל כהן

על פי מתווה התהליך, ייפתח חדר מידע ובמסגרתו בהתאם למתחייב על פי חוק תינתן למציעים השונים אפשרות להגיש הצעות לרכישת מניות החברה אשר לאחריהן תבחר ההצעה המועדפת על ידי נציגות בעלי המניות. מי שהוביל את הליך המכירה עד כה הייתה ההנהלה ששכרה לשם כך את חברת ווליו בייס של ויקטור שמריך ועידו נויברגר.

אלא שההסכם עם וליו בייס פג ולא חודש אם כי וליו בייס תמשיך להיות זכאית לעמלת תיווך במידה ועסקת המכירה תצא לפועל עם אחד הרוכשים הפוטנציאלים שהיא הביאה לשולחן המשא ומתן ובהם קרן ההשקעות אייפקס, קרן סקיי וקרן פימי וכן המו"מ הגרמני אקסל שפרינגר שנתן את ההצעה הגבוהה ביותר - רכישת השליטה לפי שווי של 140 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי העמלה שצפויים לקבל נויברגר ושמריך מהעסקה אם תצא לפועל עם מי מהרוכשים הללו היא חריגה ויכולה להגיע ל-5% - כאשר בדרך כלל עמלות תיווך נעות בין 1%-2%.

קבוצת דפי זהב (Zap Group) מאגדת כ-25 אתרי אינטרנט ופורטלים בעולמות תוכן ובתחומים שונים, המחברים בין צרכנים לבין בתי עסק ושירותים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות