אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Hanx Writer: טום הנקס הופך את האייפד למכונת כתיבה צילום: אמ סי טי

Hanx Writer: טום הנקס הופך את האייפד למכונת כתיבה

אפליקציית מקלדת אלטרנטיבית לטאבלט של אפל כבשה את מצעד ההורדות בחנות אייטיונס זמן קצר לאחר שהושקה. היא משחזרת את חווית השימוש במכונת כתיבה, לרבות רעשי הקלדה וצלצול כשעוברים שורה

20.08.2014, 16:11 | נמרוד צוק

כשטום הנקס השיק לפני כמה ימים את אפליקציית האייפד שלו, שמנסה להפוך את המכשיר לדבר הקרוב ביותר למכונת כתיבה ישנה שאפשר להגיע אליו על גבי טאבלט עם מסך מגע, זה היה נראה כמו קוריוז חביב ותו לא. אתמול היא כבר הגיעה לראש רשימת ההורדות בחנות האפליקציות של אפל.

קראו עוד בכלכליסט

האפליקציה, שנקראת Hanx Writer, מיועדת לכותבים שמתגעגעים לתחושה ולצליל של הקשה על קלידים מכניים אמיתיים. "האפליקציה יוצרת את החוויה של מכונת כתיבה ידנית, אבל עם קלות השימוש והמהירות של האייפד. היא תאפשר לך לחוש את המקצב של הכתיבה שלך", נכתב בתיאור המוצר בחנות. הנקס הסביר כי הוא קיבל את הרעיון בעקבות הגעגוע שלו לרעשי ההקלדה המספקים ולצליל שנשמע כאשר עוברים שורה.

האפליקציה של הנקס האפליקציה של הנקס האפליקציה של הנקס

"בסוף שנות ה-70 קניתי מכונת כתיבה ניידת - קלה מספיק כדי לטלטל אותה ברחבי העולם וחזקה מספיק כדי לשרוד עשורים של שימוש אינטנסיבי. מאז קניתי מכונות רבות נוספות, שונות בעיצוב, באופן הפעולה ובצליל שהן מפיקות וכל אחת השאירה על הדפים שובל נצחי של דמיון באמצעות מקשים, פטישים, אריג ודיו - גרסה רכה יותר של חקיקת מלים באבן. זה כרוך אמנם במלים שעולות זו על זו, טעויות תחביר ושגיאות כתיב שקשה לתקן, אבל הצליל והתחושה של הקלדה במכונת כתיבה מספקים באופן ששום דבר לא משתווה אליו", כתב השחקן באתר האפליקציה.

את המסמכים שנוצרים באפליקציה אפשר לשמור, לשתף, לשלוח במייל או להדפיס והיא מכילה שלושה דגמי מכונות כתיבה וירטואליות - "הנקס פריים" שניתנת לשימוש בחינם, "הנקס 707" שמתוארת כ"מכונה חזקה שתעמוד בכל מסע" ומאפשרת לכתוב טקסט באדום וכחול, ו"הנקס גולדן טאץ'" שמתוארת כ"אלגנטית ומתוחכמת" ומציעה שילוב תמונות במסמכים, ריבוי מסמכים ושליטה ביישור הפסקאות. שתי המכונות הנוספות עולות 3 דולר כל אחת. למי שמעוניין בחווייה אותנטית במיוחד, האפליקציה מאפשרת לבטל את אפשרות מחיקת הטקסט ואת סמן מיקום הכתיבה במסמך.

Hanx Writer היא אמנם לא אפליקציית מכונת הכתיבה הראשונה ומספר מוצרים דומים כבר קיימים עבור האייפד וטאבלטי אנדרואיד - אבל נראה שהיא הראשונה שמצליחה לזכות בתשומת הלב של הציבור הרחב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות