אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת כלי הכתיבה האמריקאית סטייפלס תסגור עוד 140 סניפים צילום: רויטרס

רשת כלי הכתיבה האמריקאית סטייפלס תסגור עוד 140 סניפים

הסיבה: התגברות התחרות מצד קמעונאים באינטרנט. ברבעון השני של השנה סגרה הרשת 80 סניפים בצפון אמריקה

20.08.2014, 16:24 | בלומברג

רשת כלי הכתיבה האמריקאית סטייפלס, מתכוונת לסגור השנה 140 סניפים, על רקע התגברות התחרות מצד קמעונאים באינטרנט. ברבעון השני הפיסקאלי של השנה סגרה הרשת 80 סניפים בצפון אמריקה.

קראו עוד בכלכליסט

עוד דיווחה החברה כי הרווח הנקי עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב-2 באוגוסט, נפל ב-20% ל-82 מיליון דולר, שהם 13 סנט למניה. ההוצאות הנלוות לסגירת סניפים הסתכמו ב-101 מיליון דולר.

התחזקותם של יריבים מקוונים כמו אמזון, הציתה שורה של תכניות ארגון מחדש ברחבי תעשיית הקמעונות, כולל המיזוג של אופיס דיפו עם רשת אופיס מקס. במרץ חשפה סטייפלס תכניות לסגור בתוך שנה 225 סניפים בצפון אמריקה, המייצגים 12% מכלל הסניפים באזור, ולהפחית עלויות ב-500 מיליון דולר.

סניף מרשת כלי הכתיבה האמריקאית סטייפלס, צילום: בלומברג סניף מרשת כלי הכתיבה האמריקאית סטייפלס | צילום: בלומברג סניף מרשת כלי הכתיבה האמריקאית סטייפלס, צילום: בלומברג

"אנחנו צריכים להמשיך ולעבוד כדי לייצב את העסק שלנו, ואנחנו נוקטים בפעולה כדי לשפר את תנועת הלקוחות, להפחית הוצאות ולסגור סניפים לא רווחיים", מסר המנכ"ל רון סרג'נט.

הרווח ברבעון השני, לא כולל הוצאות חד פעמיות, עמד על 12 סנט למניה, בהתאם לתחזיות האנליסטים. בחברה מעריכים כי המכירות ימשיכו בירידה גם ברבעון הנוכחי. לפי התחזית המעודכנת, הרווח, לא כולל הוצאות חד פעמיות ינוע בין 34 ל-39 סנט למניה.

מהתוצאות עולה עוד כי ההכנסות ברבעון השני נפלו ב-1.8% ל-5.22 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים שציפו להכנסה של 5.17 מיליארד דולר. במקביל, ההכנסות ממכירות באינטרנט עלו ב-8%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות