אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון לאוצר: ביה"ד התיר לבחון חריגות השכר בחברת החשמל צילום: אלכס קולומויסקי

ניצחון לאוצר: ביה"ד התיר לבחון חריגות השכר בחברת החשמל

לפני כחצי שנה אסר בית הדין לעבודה לדון בחריגות השכר - עקב חשש מפגיעה ברפורמה בחברת החשמל; כעת יוכל הממונה על השכר לבחון את החריגות לכאורה - בהיקף של מאות מיליונים

20.08.2014, 16:50 | ליאור גוטמן

בית המשפט האזורי לעבודה בחיפה פסק לפני שעה קלה (ד) כי ניתן לבחון את חריגות השכר בחברת החשמל, מבלי שאלו ייחשבו כאילו הם פוגעים ברפורמה בה. בהחלטה של השופט רמי כהן נקבע שפעולותיו של הממונה על השכר קובי אמסלם בעניין זה אינן בעלות פגם משפטי או חשודות בשיקולים זרים.

לפני כחצי שנה אסר אותו בית דין לעבודה לדון בנושא בשל חשש לרפורמה המתגבשת בחברת החשמל. מאחר שפסיקה זו הביאה להקפאת הטיפול במשק החשמל, ביקשה המדינה לקיים דיון בנושא - וכאמור מאמציה נשאו פרי.

הממונה על השכר קובי אמסלם, צילום: אוראל כהן הממונה על השכר קובי אמסלם | צילום: אוראל כהן הממונה על השכר קובי אמסלם, צילום: אוראל כהן

השופט כהן התיר היום לממונה על השכר לדון עקרונית בכל שורת חריגות השכר שהוא סבור כי קיימות בחברת החשמל, כאשר השלב הבא בדיון יהיה לבחון כל מקרה לגופו.

החריגה הראשונה שעל הפרק היא זו שפורסמה באוקטובר 2013 ובהיקף של כ-150 מיליון שקל. מדובר בחריגות לכאורה  של עובדים בדרגי הביניים, שקיבלו מאז 1988 תוספת אוטומטית של 5% לעלות הארוחה, עד למצב בו נכון לסוף 2013 עובד בכיר בחברת החשמל קיבלת כ-65 שקל לארוחת צהריים לעומת 48 שקל בשאר השירות הציבורי.

החריגה השנייה נוגעת לתוספות שכר פיקודיות בגין קידום מקצועי, שאצל חלק מהעובדים הגיעו ל-18% לאורך השנים לעומת תוספת של 7.5% בלבד שנגזרה מהסכם שכר קיבוצי משנת 1994.

בחברת החשמל טוענים כי אין כל חריגות שכר, וכי אם היו - הן ניתנו באישור משרד האוצר ולאורך השנים.

לצדדים לדיון ניתנו 21 יום להגיש את תגובותיהם לטענות הממונה על השכר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הגמל אינו רואה את הדבשת שלו......
חבורת החלמאים שמבקר המדינה אמר דעתו עליהם-ממשיכה לרמות את כולנו...במקום שחבורת כלומניקים חשוכה זו תפשפש בכליה,בתנאי ההפקרות שלה,בשוד השכר בבנק ישראל,בבזבזנות הנפשעת על הכנסת,מימון חולני של 123 עסקנים שריפדו עצמם בתנאי שערוריה,כולל 5 חודשי חופשה מידי שנה במימון מלא -האם ההפקרות הזו נעלמה מעיני "החכמים מהאוצר".....החבורה החשוכה הזו שגיבורה על אנשי צבא ואחרים-סידרה לעצמה תנאי שכר ופנסיות שערוריה-שמסתירים מאיתנו.חבורה של צבועים-שלו היה למבקר המדינה סמכות-היו בכלא לאור החורבן והביזה שגרמו לכולנו.
אליפז+גימלאי צה"ל  |  21.08.14
לכל התגובות