אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה צריכה עברה לרווחיות תפעולית של 5.7 מיליון שקל ברבעון השני צילום: אריק ליכטמן

אלקטרה צריכה עברה לרווחיות תפעולית של 5.7 מיליון שקל ברבעון השני

זאת אחרי הפסד תפעולי מצטבר של 40.8 מיליון שקל בשני הרבעונים הקודמים. ההכנסות ברבעון השני עלו ב-3% ל-742.6 מיליון שקל

20.08.2014, 19:16 | יניב רחימי

אחרי שני רבעונים רצופים בהם הציגה אלקטרה צריכה הפסד תפעולי מצטבר של 40.8 מיליון שקל, החברה שבשליטת גרשון זלקינד מדווחת היום (ד') על רווח תפעולי זניח של 5.7 מיליון שקל.

למרות המעבר של אלקטרה צריכה לרווחיות תפעולית ברבעון השני של 2014, עוד ארוכה הדרך לתוצאות שהציגה חברת מוצרי הצריכה ברבעון המקביל אשתקד בו רשמה רווח תפעולי של 28.7 מיליון שקל, הגבוה פי 5 מזה שנרשם ברבעון השני 2014.

זאב קלימי זאב קלימי זאב קלימי

התוצאות החלשות של אלקטרה צריכה ברבעון השני של 2014 נרשמות חרף צמיחה של 3.3% בהכנסות שטיפסו ל-742.6 מיליון שקל. כבר בשורת הרווח הגולמי ניכרת שחיקה ברווחיות שירדה ב-2.3% ל-26.5% ממחזור המכירות בשל התחרות ההולכת וגוברת במגזר הקמעונאות שגוררת מבצעים והנחות ושחיקה ברווחיות של פעילות אלקטרה צריכה בחו"ל.

בשורה התחתונה הפסידה אלקטרה צריכה ברבעון השני 1.8 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 18 מיליון שקל אשתקד.

על הדו"חות של אלקטרה צריכה לרבעון השני חתום אייל קרמר, שמשמש ממלא מקום מנכ"ל, לאחר שמנכ"ל החברה בשבע השנים האחרונות, יקי ודמני הודיע על התפטרותו וסיים את תפקידו בסוף אפריל. בתחילת ספטמבר יתפוס את ההגה של אלקטרה צריכה זאב קלימי שמונה למנכ"ל החברה ויידרש להתמודד עם האתגר המורכב להחזיר את אלקטרה צריכה לפסים של צמיחה ורווחיות שאפיינה אותה עד לפני שנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות