אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פצוע קשה מפצמ"ר ליד בית ילדים בעוטף עזה צילום: אי פי איי

פצוע קשה מפצמ"ר ליד בית ילדים בעוטף עזה

במועצת אשכול סופרים כבר 1,000 שיגורים של רקטות ופצצות מרגמה במהלך "צוק איתן". הבוקר נפצע אדם אחד מרסיסים בחזהו ונגרם נזק למבנה לא מיושב. יו"ר המועצה חיים ילין: "אנחנו מנהלים פה סיטואציה הזויה"

21.08.2014, 11:10 | ynet

יותר מאלף רקטות ופצמ"רים נורו לאשכול במהלך מבצע צוק איתן , ומספרם הולך ועולה: שש רקטות התפוצצו הבוקר (יום ה') ביישוב במועצה האזורית אשכול ובן 33 ששהה ליד בית ילדים נפצע באורח בינוני-קשה. ממד"א נמסר שהוא נפגע ברסיסים בחזהו.

עוד קודם התפוצצה פצצת מרגמה בשטח פתוח באשכול. אתמול ציינו במועצה את השיגור ה-1,000 מרצועת עזה לתחומה. כעת עומד המספר על 1,054 רקטות ופצמ"רים. בראיון לאולפן ynet אמר הבוקר ראש מועצת אשכול חיים ילין: "עברנו את רף ה-1,000 טילים מ-7 ביולי ועד חצות. ועוד פחות משבוע אנחנו חודשיים תחת לחימה. אנחנו מנהלים פה סיטואציה הזויה".

היישוב המאוים ביותר במועצת אשכול הוא כרם שלום, מככב עם מעל 150 נפילות. ביישובי הפרסה, שבהם נכללים היישובים צמודי הגדר דוגמת עין השלושה וכיסופים, נשמעו 250 אזעקות צבע אדום. יש כמה יישובים שלא סבלו כלל מנפילות, אך אזעקת צבע אדום נשמעה בהם קרוב ל-40 פעם, כיוון שהם נמצאו בטווח הירי. המשמעות היא ששגרת החיים של התושבים הופרה כמעט ללא הפסקה.

חדר מיון הבית החולים סורוקה בבאר שבע, צילום: אורן כהן חדר מיון הבית החולים סורוקה בבאר שבע | צילום: אורן כהן חדר מיון הבית החולים סורוקה בבאר שבע, צילום: אורן כהן

אתמול נרשם יום שיא מבחינת שיגורים מרצועת עזה לישראל בין 44 ימי המבצע: 168 פצמ"רים ורקטות, 55 מהם לאשכול. אלא שכאמור במהלך הלילה והבוקר – ובעיקר אחרי חיסולם של שלושת בכירי חמאס ראאד אל-עטאר, מוחמד אבו שמאלה ומוחמד ברהום - ירד באופן דרמטי קצב השיגור. מ-7:00 עד 10:15 היו רק ארבע אזעקות אמת באשכול.

ילין: "אין שום טעם להשאיר כאן את המשפחות והילדים. עדיף שהילדים יוכלו להתקלח כמו בני אדם, שיהיה להם קצת חופש גדול. אם יתנו לנו אישור נפתח את שנת הלימודים, נוציא הסעות עם חיפוי של חיל האויר ומסוקים. הממשלה והקבינט צריכים לתת דוגמא אישית: אם הם יהיו מאוחדים גם לתושבים אצלנו יהיה יותר קל".

הבוקר, יומיים אחרי ניסיון החיסול של מוחמד דף, הצליחו כוחות הביטחון לחסל שלושה בכירים בחמאס: ראאד אל-עטאר, מוחמד אבו שמאלה ומוחמד ברהום. החיסול בוצע בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי וצה"ל. אל-עטאר, מפקד חטיבת רפיח, היה מהאחראים לחטיפתו של גלעד שליט, ואבו שמאלה היה מפקד החטיבה הדרומית של חמאס.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות