אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון חיפושי גז: ירידה ברווח הנקי ובתזרים בשל זינוק בהוצאות המימון צילום: עמית שעל

אלון חיפושי גז: ירידה ברווח הנקי ובתזרים בשל זינוק בהוצאות המימון

החברה המחזיקה ב-4% בקידוח תמר סיימה את הרבעון השני עם רווח נקי של 3.7 מיליון שקל, לעומת 13.2 מיליון שקל ברבעון הראשון. הוצאות המימון זינקו ב-123% ל-23.8 מיליון שקל

21.08.2014, 11:19 | יניב רחימי

אלון חיפושי גז, המחזיקה ב-4% מהזכויות במאגר תמר, מציגה יציבות בשורת ההכנסות לעומת הרבעון הראשון של השנה, שבניכוי תמלוגים למדינה ולצדדים שלישיים, הסתכמו ב-40.8 מיליון שקל.

למרות זאת, בשורה התחתונה רושמת החברה שבשליטת דודי ויסמן שחיקה משמעותית ברווח הנקי שהתכווץ ברבעון השני של השנה ל-3.7 מיליון שקל, לעומת 13.2 מיליון שקל ברבעון הקודם. הגורם המרכזי לירידה החדה ברווח הנקי שהוא זינוק בהוצאות המימון שטיפסו ברבעון השני ל-23.8 מיליון שקל, לעומת 10.2 מיליון שקל ברבעון הקודם - זינוק של 123%.

העליה בהוצאות המימון נובעת בעיקר מזקיפה ברבעון השני של יתרת ההוצאות הנדחות הקשורת למימון הפרויקטאלי של 7.3 מיליון שקל ומהוצאות מימון של 2.7 מיליון שקל בשל השינוי בשווי ההוגן של עסקעות גידור על ריבית הליבור שנרשמו ברבעון השני.

הצניחה ברווח הנקי באה לידי ביטוי גם בתזרים המזומנים של אלון חיפושי גז מפעילות שוטפת, שהסתכם ברבעון השני ב-27.9 מיליון שקל, לעומת 38.1 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה.

בסוף יולי השנה, לאחר תאריך המאזן לדו"חות של הרבעון השני, ביצעה אלון חיפושי גז פדיון מוקדם מלא של אגרות החוב (סדרה א') בתמורה ל-251 מיליון שקל.

יתרת המזומנים של אלון חיפושי גז בסוף יוני הסתכמה ב-106.6 מיליון שקל, כך שהמימון לפידיון המוקדם הגיע הודות להסכם מימון מחדש בהיקף של 225 מיליון דולר שהתקבל מקבוצת בנקים וגופים מוסדיים.

 קידוח תמר, צילום: אלבטרוס קידוח תמר | צילום: אלבטרוס  קידוח תמר, צילום: אלבטרוס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות