אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריסת צ. לנדאו: שיכון ובינוי בוחנת החלפת קבלן הביצוע בפרויקטים הקרובים לסיום צילום: אוראל כהן

קריסת צ. לנדאו: שיכון ובינוי בוחנת החלפת קבלן הביצוע בפרויקטים הקרובים לסיום

שיכון ובינוי מנסה להרגיע: הרוכשים מוגנים. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי החברה הפסיקה להפקיד בידי צ. לנדאו פרויקטי מגורים חדשים כבר לפני שנה וחצי

21.08.2014, 11:18 | יעל דראל
חברת שיכון ובינוי נדל"ן, מקבוצת שיכון ובינוי בשליטת שרי אריסון, מנסה להרגיע את לקוחותיה: מחלקת השירות של החברה ביצעה אתמול (ד') פניות לכ-600 הלקוחות אשר רכשו דירות בפרויקטי המגורים שנבנים באמצעות חברת צ. לנדאו, ומסרה להם כי דירתם וכספם מובטחים וכי החברה תעמוד בכל ההתחייבויותיה כלפיהם.

קראו עוד בכלכליסט

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי חברת שיכון ובינוי, צמצמה את היקף פעולתה עם צ. לנדאו כבר לפני שנה וחצי והפסיקה להפקיד בידיה פרויקטי מגורים חדשים. זאת ועוד, במהלך שבע השנים האחרונות השלימה חברת צ.לנדאו עבור שיכון ובינוי כ-1,000 יחידות דיור, אך בימים הקרובים תיאלץ שיכון ובינוי להחליט כיצד לעמוד בלוחות הזמנים של כ-200 דירות אשר בנייתן מצויה בשלבי סיום ואשר אמורות להימסר לרוכשים בחודשים הקרובים.

פרויקט בנייה של צ. לנדאו בשכונת אגמים בנתניה, צילום: נמרוד גליקמן פרויקט בנייה של צ. לנדאו בשכונת אגמים בנתניה | צילום: נמרוד גליקמן פרויקט בנייה של צ. לנדאו בשכונת אגמים בנתניה, צילום: נמרוד גליקמן

לקראת הדיון בנושא, שיתקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב ביום שלישי הקרוב, צפויה חברת שיכון ובינוי להחליט – על בסיס הערכות פנימיות המבוצעות בחברה – האם תאפשר לחברת צ. לנדאו להשלים בעצמה את אותן 200 יחידות דיור, או למסור את הפרויקט לחברה קבלנית אחרת – ולתבוע את ההוצאות הנוספות מחברת צ. לנדאו. אתמול (ד') הוציא שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין, צו הקפאת הליכים זמני לחברת צ. לנדאו והורה על מינויים של עוה"ד שלום גולדבלט וחגי אולמן כנאמנים עד לדיון בבקשת החברה.

כאמור כ-600 מאות יחידות הדיור שאותם בונה צ.לנדאו עבור שיכון ובינוי, מצויות בשלבי בנייה שונים בפרויקטים רבין ברחבי הארץ – בין השאר בראש העין, בתלמי מנשה, בקריית אונו, בצור יצחק ובמצליח. עם זאת, בחברה ציינו כי חלק מהדירות נמסרו כבר ללקוחות, חלקן בימים האחרונים.

תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן מסר "האיתנות הפיננסית של שיכון ובינוי נדל"ן, כמו גם הניסיון ארוך השנים, מאפשרים לכל לקוחותינו לישון בשקט ולהיות רגועים ביחס לדירה שרכשו מאתנו, ללא תלות בקבלן ביצוע כזה או אחר. הצטערנו לשמוע על הקשיים שאליהם נקלעה צ. לנדאו, ואנו פועלים כדי להבטיח שאף לקוח לא ייפגע כתוצאה מכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות