אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתווה של כצמן לטיפול בדורי: חיזוק הון והזרמה של 450 מיליון שקל

המתווה של כצמן לטיפול בדורי: חיזוק הון והזרמה של 450 מיליון שקל

על פי המתווה שהוצג היום לראשונה 250 מיליון השקל שכבר הוזרמו לדורי בניה ירשמו כהון עצמי אצל דורי קבוצה באמצעות שטר הון שתנפיק לגזית גלוב

21.08.2014, 17:01 | אורן פרוינד

בשעה שחברת דורי בניהעדיין שוקדת על כימות הסטייה ברווחיה שתנוע על פי הערכת ההנהלה בין 250-350 מיליון שקל, פרסמה הבוקר (ה') חברת הסבתא, גזית גלוב שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל את המתווה לטיפול בבור התזרימי וההוני שיווצר כתוצאה מהסטייה.

קראו עוד בכלכליסט

גזית גלוב תבצע הזרמות בהיקף כולל של 450 מיליון שקל (250 מיליון שקל כבר הוזרמו) לחיזוק ההון העצמי של החברות דורי קבוצה ודורי

בניה (חברה בת וחברה נכדה בהתאמה). ההזרמות האלו אמורות לכסות על הבור שיווצר כתוצאה מהסטייה המהותית ויחזירו למעשה את החברות למצב הקיים לפני ניקוי האורוות שביצע המנכ"ל החדש אסף מור.

בדיוק מהסיבה הזו בחרו מחזיקי האג"ח של דורי בניה שלא להעמיד את החוב לפירעון מיידי בשלב זה כשהם מסתמכים על חוזקה הפיננסי של גזית גלוב והרצון של כצמן וסגל לשמור על תדמית טובה מול שוק ההון הישראלי. עבור גזית גלוב, חברה בשווי של 7.8 מיליארד שקל עם הון עצמי של 22 מיליארד שקל, מדובר בצ'ק זניח.

על פי המתווה שהוצג היום לראשונה וייכנס לתוקף עם אישור אסיפת בעלי המניות של דורי קבוצה בעוד חודש, 250 מיליון השקל שכבר הוזרמו למטה לחברת דורי בניה ירשמו כהון עצמי אצל דורי קבוצה באמצעות שטר הון שתנפיק דורי קבוצה לגזית גלוב.

חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב, צילום: רוברט קילמן חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב | צילום: רוברט קילמן חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב, צילום: רוברט קילמן

מחצית מהסכום הזה (125 מיליון שקל) יומרו בעתיד למניות של דורי בניה. בהמשך צפויה גזית גלוב להזרים 200 מיליון שקל נוספים לדורי קבוצה כאשר 130 מיליון שקל מתוכם יירשמו כהון עצמי בדורי קבוצה ו- 70 מיליון שקל הנותרים יירשמו כהלוואת בעלים שתישא ריבית פריים + 1.5% . 70 מיליון השקל נועדו לאפשר לדורי קבוצה לבצע הצעת רכש לאג"ח של דורי בניה בהיקף דומה כאשר גזית גלוב מתנה את ההזרמה הזאת בביצוע הצעת הרכש.

לאחר כל התהליך דורי בניה תקבל מזומנים בהיקף של כ-350 מיליון שקל (הגודל המירבי של הסטייה) ודורי קבוצה תקבל מזומנים בהיקף של כ-100 מיליון שקל (70 מיליון שקל לצורך ביצוע הצעת הרכש). ההון העצמי של דורי קבוצה יגדל ב-380 מיליון שקל.

אתמול סיים המבקר החיצוני את בדיקותיו בדורי בנייה והגיש את הדו"ח שלו לוועדת הביקורת של דורי בניה. בימים הקרובים צפוי הדירקטוריון של דורי בניה לקבל את מסקנות הדו"ח ולפרסם את גודל הסטייה המדויק וההשלכות שלה על הדו"חות הבאים של דורי בניה ובמידת הצורך גם על הדוחות הקודמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות