אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צ. לנדאו לרוכשי הדירות: "הקבלנים ישובו לביצוע מלא בימים הקרובים"  צילום: אלירן אביטל

צ. לנדאו לרוכשי הדירות: "הקבלנים ישובו לביצוע מלא בימים הקרובים"

חברת הנדל"ן, המצויה בהקפאת הליכים, פרסמה הבוקר מכתב לרוכשים: "פועלים עם הנאמנים למסור את הדירות בהתאם להתחייבויות - על פי הסכם המכר במינימום עיכובים"

22.08.2014, 09:43 | שירות כלכליסט

חברת הנדל"ן צ. לנדאו, המצויה בהקפאת הליכים, פרסמה הבוקר הודעה לרוכשי הדירות שלפיה "בימים הקרובים ישובו הקבלנים לביצוע מלא של הפרויקטים; החברה והנאמנים יפעלו, ככל הנדרש, למסור לכם את דירתכם, בהתאם להתחייבותנו כלפיכם, על פי הסכם המכר במינימום עיכובים". על המכתב חתום דודי לנדאו.

 

קראו עוד בכלכליסט

ביום רביעי הורה שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, על הקפאת הליכים בצ. לנדאו עד לדיון שיתקיים בשבוע הבא. במקביל מונו עוה"ד שלום גולדבלט וחגי אולמן כנאמנים זמניים לחברה. "לאחר שענייתי בבקשה", נכתב בהחלטה, "ולאור נימוקיה ובין אלה החשש לרכוש החברה, הצורך הדחוף בשמירת נכסיה, הבטחת זכויותיה, המשך ניהולה כ'עסק חי' וכדי לאפשר גיבוש הסדר הבראה, ניתן בזאת צו הקפאת הליכים זמני".

 

פרויקט של צ. לנדאו בנתניה, צילום: נמרוד גליקמן פרויקט של צ. לנדאו בנתניה | צילום: נמרוד גליקמן פרויקט של צ. לנדאו בנתניה, צילום: נמרוד גליקמן

עוד כתבה החברה לרוכשים כי "הפרויקטים באשקלון ובקרית גת מלווים על ידי בנק ירושלים ובנק אוצר החייל, ומטרת החברה היא השלמתם ומסירת הדירות במינימום עיכובים, ואנו פועלים לשם כך בשיתוף הנאמנים ובתיאום עם הבנקים". 

 

הבקשה להקפאת הליכים זמנית כללה את פירוט החובות של החברה, המסתכמים ביותר מ־339 מיליון שקל. אלו כוללים 256 מיליון שקל חובות לנושים מובטחים (בנק הפועלים, בנק ירושלים, בנק אוצר החייל, כלל ביטוח, הראל ביטוח, ומנורה מבטחים), חובות לנושים בדין קדימה (ובהם חובות לעובדים) המוערכים ביותר מ־3 מיליון שקל, חובות לנושים בלתי מובטחים (ספקים, נותני שירות וקבלני משנה) של כ־72 מיליון שקל, וכ־8.5 מיליון שקל חובות לבעלי עניין (בעלי מניות בחברה).

 

מרבית הפרויקטים של צ. לנדאו נמצאים בשלבי ביצוע מתקדמים, והערכה היא כי אם המנהלים המיוחדים יקבלו את אישור בית המשפט והחברות המזמינות לסיים את הפרויקטים, ניתן יהיה לחתום את שלב הביצוע עד סוף השנה. כך למשל, הפרויקטים שמבוצעים עבור שיכון ובינוי נעים בין 81% מהיקף הביצוע בפרויקט בקריית אונו ועד 96% מהיקף הביצוע בפרויקט בצור יצחק.

אלא שבפרויקט של חברת שפיר בנתניה, אחד הבניינים עומד בהיקף ביצוע של 19% בלבד, ובפרויקטים שהחברה מבצעת עבור שיכון ובינוי בראש העין, ובהם 498 יח"ד, היקף הביצוע עומד על 14% ו־6%. בשפיר מיהרו כבר אתמול להודיע כי בכוונתם להשלים את הביצוע באמצעות חברת הביצוע שבבעלותם, ובשיכון ובינוי הצהירו כי איש מרוכשי הדירות לא ייפגע, וההערכה היא שיכניסו חברת ביצוע אחרת לפרויקט בראש העין. 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות