אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח: הרווח הכולל ירד ב-64% ברבעון השני ל-50 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

כלל ביטוח: הרווח הכולל ירד ב-64% ברבעון השני ל-50 מיליון שקל

חברת הביטוח נאלצה להפריש 165 מיליון שקל במהלך הרבעון בגין הגדלת עתודות בביטוח חיים בשל סביבת הריבית הנמוכה ועדכון הנחות לגבי משיכת קצבה על ידי חוסכים פורשים

24.08.2014, 09:36 | רחלי בינדמן

 צניחה של 64% ברווח הכולל של כלל ביטוחברבעון השני של השנה בשל סביבת הריבית הנמוכה. הרווח הכולל הסתכם ב-50 מיליון שקל על רקע הפרשות שנאלצה כלל לבצע להגדלת עתודות הביטוח שלה בשל הקושי לייצר תשואה נאותה על ההון בסביבת ריבית אפסית. הרווח הכולל במחצית עמד על 251 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך המחצית נאלצה כלל להגדיל העתודות בתחום ענפי הרכב והחבויות בהיקף של 41 מיליון שקל וכן להגדיל עתודות בביטוח חיים בהיקף של 172 מיליון שקל, מתוכן 165 מיליון שקל ברבעון השני לבדו. בביטוח חיים, הגדלת העתודות היא גם תולדה של עדכון אומדני מימוש קצבה - כלומר הנחה שיותר אנשים יבקשו למשוך את חסכונות הפנסיה כקצבה חודשית מאשר כסכום חד-פעמי.

מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהן, צילום: אוראל כהן מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהן | צילום: אוראל כהן מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהן, צילום: אוראל כהן

גם בתחום ביטוחי הבריאות נאלצה כלל לבצע הגדלה של עתודות, אם כי בסעיף התביעות - בהיקף של 22 מיליון שקל במחצית, וזאת על בסיס עדכון הערכות אקטואריות, בין היתר על ידי פרמטרים של מבטחי משנה של כלל בחו"ל.

ברמת ההכנסות, המהלכים של המנכ"ל איזי כהן ליציאה מפעילות הפסדית ממשיכים לתת אותותיהם, כאשר סך הפרמיות ברבעון עמדו על 2.2 מיליארד שקל, ירידה של 2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

כלל מדווחת כי נכון לסוף יוני היא החזיקה ב-0.75% ממניות חברת מובילאיי שסיימה הנפקה מוצלחת כאשר שווי האחזקות שלה בספרים היה 11 מיליון דולר. כלל הכירה במהלך הרבעון השני ברווח אחרי מס של 47 מיליון שקל כתוצאה מעליית ערך ההשקעה בשל שווי ההנפקה. כלל מעדכנת כי מימשה מחצית מאחזקותיה בהנפקה וכי על היתרה יש לה מגבלת מימוש של חצי שנה.

כלל גם מעדכנת כי בשל החזקות חברת הבת כלל פיננסים באג"ח של חברת אלון נגרם הפסד של 18 מיליון שקל – זאת בשל העובדה כי מדובר באג"ח לא סחיר ועל רקע עסקה במסגרתה מכר בית ההשקעות אינפיניטי אג"ח של אלון לבית ההשקעות מיטב-דש בהנחה של 30% שהוביל לפגיעה בשערוך האג"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות