אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הניפו דגל של פלסטין  וקיבלו קנס של 18 אלף יורו מאופ"א צילום: אי פי איי

הניפו דגל של פלסטין וקיבלו קנס של 18 אלף יורו מאופ"א

אופ"א הטילה קנס של 18 אלף יורו על קבוצת הכדורגל דונדאלק, לאחר שאוהד הקבוצה הניף את דגל פלסטין במשחק בית נגד היידוק ספליט בסיבוב המוקדמות במסגרת הליגה האירופית

24.08.2014, 10:51 | שירות כלכליסט

אופ"א הטילה קנס של 18 אלף יורו על קבוצת הכדורגל דונדאלק, לאחר שאוהד הקבוצה הניף את דגל פלסטין במשחק בית נגד היידוק ספליט בסיבוב המוקדמות במסגרת הליגה האירופית.

קראו עוד בכלכליסט

מישל פלאטיני, נשיא אופ"א, צילום: איי אף פי מישל פלאטיני, נשיא אופ"א | צילום: איי אף פי מישל פלאטיני, נשיא אופ"א, צילום: איי אף פי

בדונדאלק אישרו כי נענשו על ידי ועדת הפיקוח, האתיקה והמשמעת של אופ"א. ההאשמות נוגעות לסעיף 16 (2) בתקנון המשמעת, המתייחס לדגלים שבאופ"א הגדירו כלא הולמים, וסעיף 45 בתקנון תשתיות האצטדיונים, המתייחס לאיסור על עמידה ביציעים. הקנס הכולל בגין האישומים הללו הסתכם ב-18 אלף יורו. בקבוצה ביקשו מאופ"א מידע נוסף לגבי האישומים, לפני שיתחילו בהליך הערעור, וסירבו להגיב עוד על הנושא. עם זאת, סביר להניח שיערערו על הקנס.

בעיטת הפתיחה של המשחק כמעט שנדחתה בעקבות הדרישה של אופ"א להוריד את הדגל שהתנוסס.

לשם השוואה, סכום זה של 18 אלף יורו שהוטל על דונדאלק, מקביל לקנס בגובה 7 מיליון יורו שהיו מטילים על קבוצה בסדר גודל של מנצ'סטר יונייטד. כלומר, 18 אלף יורו הם סכום משמעותי ביותר לקבוצה האירית.

אופ"א טענה שהדגל הוא אימרה פוליטית כשמניפים אותו בזמן מבצע צבאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות