אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כניסה חדשה לזכרון יעקב ופוריידיס בהשקעה של 45 מיליון שקל צילום: סוכנות ג'יני, נתיבי ישראל

כניסה חדשה לזכרון יעקב ופוריידיס בהשקעה של 45 מיליון שקל

מדובר בקטע חדש של כביש 70 שם הורחב הכביש לדו-נתיבי ודו- סיטרי, כולל שילוב של מעגלי תנועה וגשר חדש

24.08.2014, 13:35 | ליאור גוטמן

חברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) פתחה הבוקר (א') את כביש הגישה החדש לזכרון יעקב ופוריידיס.

מדובר במקטע חדש של כביש מספר 70 שם הורחבה הדרך לכיוון זכרון יעקב לכביש דו-נתיבי דו- סיטרי, לרבות שילוב של מעגלי תנועה וגשר חדש באורך 150 מטר לשימוש תושבי שני היישובים. עלות העבודות נאמדת בכ-45 מיליון שקל. 

כביש 70 המשודרג, צילום: סוכנות ג כביש 70 המשודרג | צילום: סוכנות ג'יני, נתיבי ישראל כביש 70 המשודרג, צילום: סוכנות ג

"בניית הגשר החדש והרחבת כבישי הגישה לכיוון פוריידיס וזכרון יעקב הן ציון דרך בשיפור הנגישות מיישובים בצפון הארץ אל צירי תחבורה מרכזיים", אמר שר התחבורה ישראל כץ. לדבריו, משרד התחבורה משקיע מיליארדי שקלים מידי שנה בשדרוג התשתיות בצפון כדי לקרב את יישובי הפריפריה למרכז ישראל

מנכ"ל חברת נתיבי ישראל, שי ברס הוסיף שסיום הפרויקט היה צפוי במהלך חודש נובמבר, אולם עבודה מאומצת הוביל להקדמת התכנון והביצוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
לפי ידעתי המבוססת על תושב המקום לא היו שם פקקים כלל וכלל.
מדוע הושקעו שם 45 מיליון שקל? לעומת זאת בצומת של כבישים 31 ו 40 יש יום יום פקקים הן בבוקר והן בערב כבר כ 10 שנים. שתי וועדות מקצועיות ובאישור של שר התחבורה הקודם מופז אישרו את ההשקעה החיונית במחלף. בא שר התחבורע הנוכחי ולקח את הכסף לטובת מחלף ברמת חובב ולאזור אחר שיש בו הרבה כבישים ומעט רכבים. לגבי המחלף של רמת חובב גם אם הוא נדרש הרי רוב המשאיות שיוצאות משם נתקעות בצומת שציינתי. התירוץ של שר הבורקסים והתחבורע שכביש 6 יפתור את הבעיה. אלה מה במקרה הטוב רק ב סוף 2017 יגמר כביש 6 כך שיפתור חלקית את הבעיה הנ"ל. בינתיים כבר 4 שנים וכנראה עוד כ 3 שנים הצומת הנ"ל ימשיך להיות פקוק ויעלה את הסעיף לנהגים ובמיוחד לתושבי המגזר שיורדים ועולים היכן שהם רוצים כדי לקצר לעצמם את הפקק תוך סיכון כל שאר המשתמשים וכמובן שמשטרה - יוק!!!
ליאור , להבים  |  24.08.14