אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AWS של אמזון קיבלה הסמכה למסמכים מסווגים בארה"ב צילום: בלומברג

AWS של אמזון קיבלה הסמכה למסמכים מסווגים בארה"ב

מערך מחשוב הענן של אמזון הוא הראשון שמוסמך על ידי משרד ההגנה האמריקאי לתפעול מידע סודי. עד כה מערכות מחשוב ענן הוסמכו רק למסמכים בלתי מסווגים

24.08.2014, 16:29 | רפאל קאהאן

מערך מחשוב הענן הממשלתי של אמזון GovCloud קיבלה הסמכה מממשלת ארה"ב לטיפול במסמכים מסווגים. אתר ביזנס אינסיידר דיווח ביום חמישי כי מדובר על מערך מחשוב הענן הציבורי הראשון שזוכה להסמכה מעין זו.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה הוגבלו מערכי מחשוב הענן לטיפול במסמכים ברמות נמוכות כגון ציבורי ובלתי מסווג. ההסמכה החדשה מאפשרת שימוש במערך על ידי גורמי ביטחון אמריקאיים. מערכת הביטחון בארה"ב מחלקת את סיווג המסמכים לשש רמות, מציבורי ועד סודי ביותר. ההסמכה מאפשרת למערכת לטפל בחמש רמות הסיווג הראשונות, למעט הסיווג "סודי ביותר" (Top Secret). 

מעתה יוכל הפנטגון להשתמש בשרותי הענן של אמזון, צילום: בלומברג מעתה יוכל הפנטגון להשתמש בשרותי הענן של אמזון | צילום: בלומברג מעתה יוכל הפנטגון להשתמש בשרותי הענן של אמזון, צילום: בלומברג

ההכרזה מהווה חדשות מצויינות לאמזון שמספקת שירותי ענן לסוכנויות ממשל רבות בארה"ב. כיום משתמשים בשירותיה קרוב ל-600 ארגונים וסוכנויות ממשלתיות אמריקאיות, וההכרזה תאפשר לפתוח את השימוש לסוכנויות של זרועות הביטחון. אמזון גם מתפעלת את מערך מחשוב הענן הפרטי של ה-CIA, פרויקט של 600 מיליון דולר בו זכתה מול IBM.

משרד ההגנה האמריקאי החל להשתמש במערכי מחשוב ענן רק בתקופה אחרונה, אולם למרות הגידול בשימוש, קצב האימוץ של הטכנולוגיה נשאר די איטי עקב הצורך בבדיקות אבטחה. למעשה עד כה רק 4 מערכי מחשוב ענן קיבלו אישור לשתי דרגות הסיווג הנמוכות, שניים של אמזון, אחד של CGI ועוד אחד של Autonomic Resources.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות