אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן משה ואלשטיין נכנעו לדרישות המוסדיים: אלרון מחלקת דיבידנד צילום: רותם מלנקי

נחשף בכלכליסט

בן משה ואלשטיין נכנעו לדרישות המוסדיים: אלרון מחלקת דיבידנד

אלרון הודיעה על חלוקת דיבידנד בהיקף של 110 מיליון דולר. דירקטוריון החברה אישר אתמול את החלוקה, לאחר שישיבה שנקבעה בשבוע שעבר בוטלה על ידי אלשטיין ובן משה

25.08.2014, 11:05 | גולן חזני ורחלי בינדמן

אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, בעלי השליטה באי.די.בי, נכנעו ללחץ הגופים המוסדיים: חברת אלרוןמקבוצת אי.די.בי דיווחה הבוקר על חלוקת דיבידנד של 110 מיליון דולר, למרות נסיונותיהם המוקדמים של אלשטיין ובן משה למנוע זאת. בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי בן משה ואלשטיין עיכבו את אישור הדיבידנד בדירקטוריון אלרון.

אי.די. בי מחזיקה באלרון - חברות אחזקות בתחום הטכנולוגיה - דרך חברת הבת דסק"ש (75%) המחזיקה 50.3% ממניות אלרון. חלוקת הדיבידנד תכניס לפיכך לדסק"ש כ-50 מיליון דולר.

מי שדרש את ביצוע החלוקה היו גופים מוסדיים גדולים המחזיקים בהיקפים מהותיים במניות אלרון. גופים אלה דרשו את חלוקת הדיבידנד לנוכח הצטברות המזומנים בקופתה (208 מיליון דולר נכון לרבעון השני של 2014).

הדירקטוריון החליט בשבוע שעבר לכנס ישיבה ולבחון את חלוקת הדיבידנד אלא שזמן קצר לפני הישיבה העבירו בעלי השליטה מסר כי הם מבקשים לעכב את הדיון בשלב זה והדיון בוטל. אתמול התקיים הדיון וההחלטה נפלה כאמור.

נראה שהשניים רצו לנצל את קופת המזומנים של אלרון למטרה אחרת, או לחלופין לשמור את המזומן בקופה עד השלמת המיזוג בין דסק"ש ואי.די.בי פתוח, המחוייב מהחלטות ועדת הריכוזיות. לדסק"ש יתרות שליליות מהותיות לצורך חלוקת דיבידנד והמיזוג עם פתוח יזרים את ההון ישירות לחברת המטה.

עצם ההודעה על החלוקה הבוקר מעידה אם כן על כניעה של בן משה ואלשטיין ללחצים שהפעילו המוסדיים באלרון שדרשו כאמור את חלוקת הדיבידנד. 

על פי הודעת אלרון התשלום למניה בחלוקת הדיבידנד עומד על 3.698 דולר. המועד הקובע הוא ה-8 בספטמבר, והוא ישולם ב-22 בספטמבר. 

אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה | צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות