אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי מוכרת את הפרויקטים הפעילים בתחום ייצור החשמל צילום: סיוון פרג'

שיכון ובינוי מוכרת את הפרויקטים הפעילים בתחום ייצור החשמל

בכוונת החברה למכור באופן מלא או חלקי את מהמתקנים הפעילים המייצרים חשמל ממתקנים סולאריים. היקף העסקה מוערך בכ-200 מיליון שקל

25.08.2014, 12:15 | ליאור גוטמן

חברת שיכון ובינוי הודיעה היום (ב) כי בכוונתה למכור באופן מלא או חלקי את כל הפרויקטים הפעילים שלה בתחום ייצור החשמל ממתקנים סולאריים. סך ההספק המותקן של אותם מערכות מגיע ל24 מגה וואט, כאשר על פי ההערכות בענף עלות העסקה עשויה לנוע סביב 200 מיליון שקל.

שיכון ובינוי פועלת בתחום ייצור החשמל מאנרגיות המתחדשות באמצעות חברת בת בבעלות מלאה. רק לפני 3 שנים הסוללמה עסקה לרכישת כלל הפרויקטים הסולארים שהיו בידיה של חברת פז. 

לוחות סולאריים לוחות סולאריים לוחות סולאריים
היום כאמור שיכון ובינוי הודיעה שהיא מממשת חלק מהפרויקטים. בסביבת החברה אומרים שהכוונה היא להתרכז בהשלת הפרויקטים שנמצאים בבניה (בהספק של כ-18 מגה וואט) וכאשר אלו יחוברו לרשת החשמל הארצית ויחלו להפיק חשמל לא מן הנמנע ששיכון ובינוי תבחר למכור גם אותם. 

בימים אלו החלה החברה בעבודות הפיתוח והכנת התשתיות עבור המתקן בתרמו-סולארי (חשמל+קיטור) באשלים, שאמור להפיק כ-110 מגה וואט. כפי שפורסם בכלכליסט, את המימון בהיקף של כהסגירה הפיננסית לפרויקט, בהיקף של כ-3.5 מיליארד שקל, אמור להגיע מקונסורציום של בנק לאומי ובנק ההשקעות האירופי (EIB), ו-OPIC , היא זרוע הממשל האמריקאי להשקעות במגזר הפרטי במדינות זרות - שהקציבה לפרויקט קרוב למיליארד שקל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות