אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוברת הקומיקס היקרה בעולם נמכרה ב-3.2 מיליון דולר צילום: Flickr/Philipp Lenssen

חוברת הקומיקס היקרה בעולם נמכרה ב-3.2 מיליון דולר

בחוברת הקומיקס עורך סופרמן את הופעתו הראשונה. החוברת הושקה ב-1938, אז נמכרה בדוכנים תמורת 10 סנט

25.08.2014, 13:59 | שירות כלכליסט
עותק נדיר במצב טוב של חוברת הקומיקס Action Comics #1, שבה עורך סופרמן את הופעתו הראשונה, נמכר אתמול ב-eBay תמורת 3.2 מיליון דולר, שהפכו אותו לחוברת הקומיקס היקרה בעולם. השיא הקודם נקבע ב-2011, אז נמכר עותק אחר של אותו גיליון תמורת 2.2 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החוברת שנמכרה אתמול הושקה ב-1938, אז נמכרה בדוכני העמודים עבור 10 סנט בלבד.

Action Comics #1 נחשבת ל'גביע הקדוש' של חוברות הקומיקס. להערכת האספנים, נותרו פחות מ-50 עותקים של הגיליון הנחשק.

 החוברת שנמכרה, צילום: Flickr/Philipp Lenssen החוברת שנמכרה | צילום: Flickr/Philipp Lenssen  החוברת שנמכרה, צילום: Flickr/Philipp Lenssen

המוכר המאושר הוא סוחר פריטי האספנות דארן אדאמס, שהוא גם הבעלים של חנות הקומיקס פריסטין קומיקס בוושינגטון. "אני גאה שהייתי הבעלים של חוברת הקומיקס היקרה ביותר בעולם", אמר. "הרכישה הזו מאפשרת לי לחלוק את האוצר הנדיר הזה עם שאר הקהילה העולמית, ולהבטיח שהבעלים הבא יהיה נלהב בדיוק כמוני על חלקו בהיסטוריה".

אדאמס רכש את החוברת לפני מספר שנים, ומאז אחסן אותה בכספת בעלת בקרת טמפרטורה. אדאמס מתכוון לתרום חלק מההכנסות מהמכירה לעמותת כריסטופר ודיינה ריבס, הפועלת לריפוי פגיעות בעמוד השדרה.

שוק הקומיקס אינו היחיד שנהנה ממכירות שוברות שיאים. מוקדם יותר החודש, מכונית פרארי בת 52, שברה את שהיא עבור המכונית היקרה ביותר שנמכרה במכירה פומבית, לאחר שנרכשה ב-34.65 מיליון דולר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות