אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: באוגוסט לא ימסרו יותר מ-16 אלף מכוניות צילום: טל שחר

הערכות: באוגוסט לא ימסרו יותר מ-16 אלף מכוניות

הסיבות: המכירות צנחו בשל מבצע צוק איתן, הימצאות מרכזי מסירה בדרום הארץ, וכן הקפאת רכישות מצד חברות ההשכרה והליסינג. באוגוסט אשתקד נמסרו 19,500 רכבים

25.08.2014, 15:38 | תומר הדר

הערכות ראשונות בענף הרכב מצביעות על אפשרות שמסירות חודש אוגוסט לא יצליחו לעבור את רף 16 אלף הרכבים, כך מסרו ל"כלכליסט" מספר גורמים בכירים בענף. לשם השוואה, באוגוסט אשתקד נמסרו מעל 19,500 רכבים.

חודש אוגוסט נחשב בענף הרכב לחודש חלש באופן מסורתי. הסיבה לכך היא מסירות (איסוף בפועל) של הרכבים: בחודש זה לקוחות רבים יוצאים לחופשה ודוחים את תכניות קבלת הרכב לחודשים שלאחר מכן. בקרב לקוחות פרטיים קיימת גם העדפה לקבל את הרכב לפני החגים. 

מכוניות בנמל אילת (ארכיון), צילום: גו קוט מכוניות בנמל אילת (ארכיון) | צילום: גו קוט מכוניות בנמל אילת (ארכיון), צילום: גו קוט

בדרך כלל הרכבים שנמסרים ללקוחות באוגוסט הם רכבים שנרכשו ביולי, אלא שהשנה מכירות הרכבים צנחו ביולי עקב מבצע צוק איתן. יצוין כי מרכזי המסירה נמצאים ברובם בדרום הארץ ועקב המצב צמצמו את פעילותם באופן ניכר. בנוסף, חברות השכרה שרכשו מכוניות עד תחילת הלחימה הקפיאו את כל תכניותיהן לרכוש מכוניות עבור תיירים - ואילו בחברות הליסינג בוצעו גם הקפאות של רכישות רכבים - בציפיה להמתין ולראות כיצד המערכת הבנקאית תתייחס למצב החדש שנוצר במשק.

עד פרוץ הלחימה נחשבה שנת 2014 לשנה החזקה ביותר שנרשמה עד כה בענף הרכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות