אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק בתעשיית התרופות: רוש תרכוש את אינטרמיון ב-8.3 מיליארד דולר צילום: בלומברג

עסקת ענק בתעשיית התרופות: רוש תרכוש את אינטרמיון ב-8.3 מיליארד דולר

המהלך נועד לבסס את מעמדה של ענקית הפרמצבטיקה השוויצרית בתחום הטיפול בהפרעות נשימתיות; אינטרמיון משכה התעניינות רבה בתעשייה בשל התרופה Esbriet, המיועדת לטיפול במחלת ריאות

25.08.2014, 16:40 | שירות כלכליסט

חברת התרופות השוויצרית רוש (Roche Holding AG - RHO5) הודיעה בתחילת השבוע כי תשלם 8.3 מיליארד דולר עבור חברת הביוטק InterMune מקליפורניה, זאת על אף שהחברה האמריקאית עדיין לא הגיעה לרווחיות על תרופה חדשה שנועדה לטפל במחלת ריאות קטלנית. אולם ההימור הזה יכול לסייע לענקית התרופות לבסס את מעמדה בתחום משתלם של התעשייה: טיפול בהפרעות נשימתיות.

מדובר בתחום שנחשב לאחד הגדולים ביותר בשוק התרופות העולמי. ההצעה של רוש בגובה 74 דולר למניה, מייצגת פרמיה של 38% ממחיר הסגירה של InterMune ביום שישי, שעמד על 53.80 דולר.

תרופות (אילוסטרציה), צילום: בלומברג תרופות (אילוסטרציה) | צילום: בלומברג תרופות (אילוסטרציה), צילום: בלומברג

השנה הנוכחית מתגלה כאחת הפוריות ביותר מבחינת עסקאות בתעשיית התרופות. עבור ששת החודשים עד סוף יוני, חברות סיכמו על עסקאות בשווי כולל של 87 מיליארד דולר, גבוה מכלל העסקאות שנערכו בשנה שעברה ובדרך לשבור את השיא של 152 מיליארד דולר שנקבע ב-2009, כך על פי הנתונים שאספה חברת EvaluatePharma.

על אף מסע הרכישות האחרון בתעשייה, רוש דווקא שמרה על פרופיל נמוך. העסקה הגדולה האחרונה שלה הייתה ב-2009, אז רכשה תמורת 46.8 מיליארד דולר את האחזקה שעוד לא הייתה ברשותה בחברת הביוטק Genentech. אולם נראה ש-InterMune התאימה למטרות של רוש. החברה משכה התעניינות רבה בתעשייה, בשל התרופה Esbriet שהיא מייצרת, שכבר זכתה לאישור באירופה ובקנדה.

התרופה מיועדת לטיפול במחלה הקרויה פיברוזיס ריאתי אידיופתי (IPF), שבשלב זה עוד אין לה תרופה מאושרת בארה"ב. חברות התרופות מחפשות הזדמנויות מסוג זה מכיוון שהחברות יכולות לגבות מחירים גבוהים על תרופות חדשות למחלות שעד כה לא היה להן טיפול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות