אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוח גבית לעסקת סאן טים: צחי סולטן גייס 32 מיליון שקל לפרוקוגניה צילום: אוראל כהן

רוח גבית לעסקת סאן טים: צחי סולטן גייס 32 מיליון שקל לפרוקוגניה

עסקת המכירה של מפתחת המערכות הפוטו-וולטאיות לחברה של סולטן תמורת 60 מיליון שקל מותנית באישור האסיפה הכללית של סאן טים, שר האנרגיה ורשם החברות, וזה צפוי להתקבל בשבועות הקרובים

25.08.2014, 20:02 | אורן פרוינד

עסקת המכירה של מפתחת המערכות הפוטו-וולטאיות סאן טים לידי פרוקוגניה של צחי סולטן קיבלה הערב (ב') משב רוח חיובי. צחי סולטן השלים הערב גיוס חוב של 32 מיליון שקל לפרוקוגניה שיאפשר לו ביחד עם הלוואה של 28 מיליון שקל מקרן הליוס (המתמחה בתחום האנרגיה) לרכוש את כלל מניותיה של סאן טים הבורסאית בתמורה ל-60 מיליון שקל. הרכישה מותנית כרגע באישור האסיפה הכללית של סאן טים, שר האנרגיה ורשם החברות, הצפויים להתקבל בשבועות הקרובים. את ההנפקה הובילו קונסורציום חתמים בראשות כלל חיתום, לידר חיתום ורוסאריו קפיטל.

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס בוצע באמצעות אג"ח להמרה כאשר הכסף שגויס יופקד בחשבון נאמנות ויישא ריבית שנתית של 4%. סולטן, מוותיקי החתמים בישראל והבעלים והיו"ר של כלל חיתום, בחר לבצע את הגיוס באמצעות אג"ח להמרה כאשר הוא מאפשר למשקיעים "לשבת על הגדר" ולהמתין לאישורים הדרושים לביצוע העסקה. במידה שיתקבלו האישורים הנ"ל מחזיקי האג"ח יוכלו להמיר את החוב שברשותם למניות שיהוו 88% מההון של החברה והיתרה תישאר אצל סולטן ושותפו ניר פלג. קרן הליוס, המתמחה בתחום האנרגיה, תקבל מניות בכורה עם תשואת דיבידנד שנתית של 11% בתמורה להלוואה שהעניקה.

צחי סולטן, צילום: אוראל כהן צחי סולטן | צילום: אוראל כהן צחי סולטן, צילום: אוראל כהן

לסולטן ושותפו לחברה וחברו לחיים פלג, ניסיון רב שנים בתחום החוות הסולאריות. השניים מחזיקים בחברת סולג העוסקת בתחום האנרגיה הפוטו-וולטאית משנת 2010 ומייצרת כ-10MW בשנה. פלג וסולטן מחזיקים בפרוק וגניה באמצעות סולג והם צפויים להגדיל את ההספק שלה פי שניים, שכן סאן טים מחזיקה 27 מערכות פוטו-וולטאיות בהספק של 10.3 MW.

נכון להיום נסחרת סאן טים לפי שווי של 59 מיליון שקל והיא נשלטת (33%) על ידי חברת ח. מר של איש העסקים חיים מר וקבוצת משקיעים הכוללת בין היתר את רם בלינקוב, לשער הממונה על אגף התקציבים במשרד האוצר ועמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל לשעבר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות