אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיאטרון: "סיפור ישן חדש" בבית ליסין

תיאטרון: "סיפור ישן חדש" בבית ליסין

בית ליסין מעלה את המחזה מאת ג'סי אייזנברג בבימויו של אבישי מילשטיין. שורה תחתונה: הצגה אינטימית ואיכותית

26.08.2014, 09:59 | מאיה נחום שחל

תיאטרון בית ליסין מעלה את המחזה מאת ג'סי אייזנברג בבימויו של אבישי מילשטיין, תרגום ועריכה מוזיקלית של דורי פרנס ובהשתתפות לאורה ריבלין, ויטלי פרידלנד ורפי תבור.

דבר המבקרת: דיוויד, סופר אמריקאי צעיר ואנוכי, מגיע לפולין לבקר את קרובת משפחתו, ניצולת השואה הבודדה מריה, כדי לסיים את שכתוב ספרו. בעוד שמריה כמהה לקרבה ולחברה, דיוויד מפגין חוסר בגרות ורגישות ועסוק בעיקר בעצמו. הבדלי התפיסה שלהם את מוסד המשפחה ופערי הדורות והמנטליות מניבים מערכת יחסים מורכבת ומעניינת שנבנית בהדרגה, ובשיאה מספרת לו מריה סוד גדול מעברה במטרה לגשר ביניהם. כל השאר כבר יהיה בגדר ספוילר.

מילשטיין ביים בתבונה וברגישות הצגה שנשענת ברובה על יכולת משחקית מרהיבה ומדויקת של שלושת השחקנים, הרבה הודות לתרגום המצוין של פרנס.

ויטלי פרידלנד ולאורה ריבלין. מערכת יחסים מורכבת בגלל פערי דורות ומנטליות ויטלי פרידלנד ולאורה ריבלין. מערכת יחסים מורכבת בגלל פערי דורות ומנטליות ויטלי פרידלנד ולאורה ריבלין. מערכת יחסים מורכבת בגלל פערי דורות ומנטליות

תבור הנפלא מגלם את דמותו הצבעונית והאנרגטית של זנון, ידידה הטוב של מריה, וכל תפקידו מבוצע בפולנית שוטפת באופן מעורר השתאות. פרידלנד המקסים והמיוחד במינו מצליח גם לעצבן וגם לעורר אמפתיה, בעיקר כשהוא מספק רגעי נחמה למריה. וריבלין האחת והיחידה מצליחה גם הפעם לחולל את הקסם הבימתי בדיבורה, במבטה, בתנועתה ובשתיקותיה. גם היא מפגינה כישורים מרשימים בשפה הפולנית (רוב תפקידה מבוצע בעברית) ויוצקת לדמותה של מריה ניואנסים ורבדים שיוצרים דמות מרתקת ומרגשת.

שורה תחתונה: הצגה אינטימית ואיכותית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות