אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים לא מחכים: קיבלו מניות של פרוקוגניה ומיד מכרו בשוק צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

המוסדיים לא מחכים: קיבלו מניות של פרוקוגניה ומיד מכרו בשוק

הגופים המוסדיים שרכשו אתמול אג"ח להמרה אינם מחכים לעסקת הרכישה של סאן טים, ממירים היום את החוב שברשותם למניות פרוקגוניה - ומוכרים את המניות

26.08.2014, 13:53 | אורן פרוינד

הגופים המוסדיים שרכשו אתמול (ב') אג"ח להמרה של חברת פרוקוגניה של צחי סולטן וניר פלג אינם מחכים לעסקת הרכישה של סאן טים וממירים היום את החוב שברשותם למניות פרוקגוניה - ומוכרים את המניות. כך נודע ל"כלכליסט". סולטן ופלג השלימו אתמול גיוס מוצלח של 32 מיליון שקל לפרוקגוניה שיאפשר לו ביחד עם הלוואה של 28 מיליון שקל מקרן הליוס (המתמחה בתחום האנרגיה) לרכוש את כלל מניותיה של סאן טים הבורסאית בתמורה ל-60 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

סולטן, מוותיקי החתמים בישראל והבעלים והיו"ר של כלל חיתום, בחר לבצע את הגיוס באמצעות אג"ח להמרה כאשר הוא מאפשר למשקיעים "לשבת על הגדר" ולהמתין לאישורים הדרושים לביצוע רכישת סאן טים: אישור האסיפה הכללית של סאן טים, שר האנרגיה ורשם החברות.

צחי סולטן, צילום: אוראל כהן צחי סולטן | צילום: אוראל כהן צחי סולטן, צילום: אוראל כהן

ואולם נראה כי המשקיעים אינם מחכים לאישורים הנדרשים ובוחרים לנצל את הפער הגבוה בין מחיר הבסיס של המניה הבוקר (32 אגורות) למחיר ההמרה שעומד על 20 אגורות. אם כל מחזיקי האג"ח ימירו את החוב שברשותם הם יקבלו מניות שיהוו 88% מההון של החברה והיתרה תישאר אצל סולטן ושותפו ניר פלג. קרן הליוס, המתמחה בתחום האנרגיה, תקבל מניות בכורה עם תשואת דיבידנד שנתית של 11% בתמורה להלוואה שהעניקה.

 

לסולטן ושותפו לחברה פלג, ניסיון רב שנים בתחום החוות הסולאריות. השניים מחזיקים בחברת סולג העוסקת בתחום האנרגיה הפוטו-וולטאית משנת 2010 ומייצרת כ-10MW בשנה. פלג וסולטן מחזיקים בפרוק וגניה באמצעות סולג והם צפויים להגדיל את ההספק שלה פי שניים, שכן סאן טים מחזיקה 27 מערכות פוטו-וולטאיות בהספק של 10.3 MW.

נכון להיום נסחרת סאן טים לפי שווי של 59 מיליון שקל והיא נשלטת (33%) על ידי חברת ח. מר של איש העסקים חיים מר וקבוצת משקיעים הכוללת בין היתר את רם בלינקוב, לשער הממונה על אגף התקציבים באוצר ועמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל לשעבר.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות