אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 11 הופך לערוץ ה-HD של רשות השידור צילום: שאטרסטוק

ערוץ 11 הופך לערוץ ה-HD של רשות השידור

לקוחות yes בעלי מכשירים תומכים יכולים לצפות בשידורים ב-HD מבלי לעבור לאפיק 511. ב-HOT השינוי יתרחש ביום חמישי. בעבר מנעו חילוקי דעות בין הנהלת הרשות לטלוויזיה החינוכית את השינוי, אולם עם כניסתו לתפקיד של העורך הראשי יונה ויזנטל הוא החליט לקדם את הנושא מיידית

26.08.2014, 16:25 | אופיר דור

ערוץ 11 הופך לערוץ ה-HD של רשות השידור במקום ערוץ 511. לקוחות yes בעלי מכשירים תומכים יכולים כבר מתחילת השבוע לצפות בשידורים בטכנולוגיית HD דרך ערוץ 11 ולא צריכים לעבור במיוחד לאפיק 511 שמשדר כעת בטכנולוגיה רגילה. שינוי זה צפוי להתרחש בעוד יומיים גם ב-HOT.

קראו עוד בכלכליסט

החלטה זו היתה אחת הראשונות שקיבל העורך הראשי של הרשות יונה ויזנטל, שנכנס לתפקידו בשבוע שעבר. ויזנטל היה בעבר סמנכ"ל התוכן ב-yes וכבר בזמן כהונתו בחברת הלוויין חשב שנכון יהיה להעביר את שידורי ה-HD דרך הערוץ המרכזי של הרשות, ערוץ 11. לקוחות שאינם מצויידים במכשירי HD ימשיכו לראות את השידורים בערוץ 11 באיכות רגילה.

העורך הראשי של ערוץ 1, יונה ויזנטל, צילום: רמי זרנגר העורך הראשי של ערוץ 1, יונה ויזנטל | צילום: רמי זרנגר העורך הראשי של ערוץ 1, יונה ויזנטל, צילום: רמי זרנגר

יו"ר רשות השידור אמיר גילת תמך ודחף בעבר לשינוי זה שאף עלה לדיון במליאת רשות השידור. אולם בעקבות מחלוקות בין הנהלת הרשות לבין הטלוויזיה החינוכית בנוגע לשידורי החינוכית המועברים בערוץ 1 נמנעה ההנהלה מלהעביר את שידורי ה-HD באפיק 11.

כאמור, עם כניסתו לתפקיד החליט ויזנטל בשיתוף עם סמנכ"ל הטכנולוגיה ברשות רפי יהושע לקדם את השינוי והוא אכן בוצע החל מיום ראשון.

רק לפני מספר חודשים נאלצה רשות השידור להשקיע 80 אלף שקל כדי להחליף את הלוגו של ערוץ 1 ולהסיר ממנו את הסימון HD. הסרת הלוגו בוצעה בעקבות פנייה מצד התנועה הצרכנית "הצלחה" והיועץ המשפטי שלה עו"ד אלעד מן שטענו כי מדובר בהטעיה צרכנית כיוון שהערוץ אינו משדר ב-HD בפועל, אלא רק ערוץ 511. השבוע חזר הלוגו הישן לערוץ 11 לאחר שהוא החל לשדר ב-HD כאמור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות