אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר להגנת הסביבה: "אין לאף אחד זכות לגעת בפצלי השמן" צילום: אוראל כהן

השר להגנת הסביבה: "אין לאף אחד זכות לגעת בפצלי השמן"

עמיר פרץ בוועידת המשפט: "אל תיבהלו מהמשקיעים שמאיימים לעזוב. נובל אנרג'י איימו ונשארו. יש להם סיבות טובות להישאר ולא סיבות של שישה אפסים, אלא של שבעה ושמונה אפסים"

26.08.2014, 16:40 | משה גורלי
"אין לאף אחד זכות לגעת בפצלי השמן. את המשאב האלטרנטיבי הזה יש להשאיר לדור הבא", כך אמר היום עמיר פרץ, השר להגנת הסביבה במושב שעסק בבעלות על משאבי הטבע בוועידת המשפט. פרץ ציין שזה הוויכוח הנוכחי - פצלי השמן שניתן להפוך לגז או לנפט. "בישראל זה מתאים יותר לייצור נפט, אבל אני מתנגד. זה ימ"ח טבעי שיישאר לילדים ולנכדים שלנו. אסור לראות כל משאב טבע דרך החור של הגרוש".

קראו עוד בכלכליסט

עמיר פרץ , צילום: אוראל כהן עמיר פרץ | צילום: אוראל כהן עמיר פרץ , צילום: אוראל כהן

ולאלה שנוהגים לראות "דרך החור של הגרוש", המשקיעים, היה לפרץ מסר נוסף: "אל תיבהלו מהמשקיעים שמאיימים לעזוב. נובל אנרג'י למשל איימו ונשארו. יש להם סיבות טובות להישאר ולא סיבות של שישה אפסים, אלא של שבעה ושמונה אפסים".

עו"ד אלדד כורש היועץ המשפטי של איגוד מחפשי הגז והנפט בישראל השיב לפרץ: "כאשר מדינת ישראל מחליטה ללכת על זיכיונות ורישיונות, אין לשנות את כללי משחק רטרואקטיבית. המדינה, בדרך פסולה, משנה זיכיונות בדרך עקיפה של שינוי המדיניות הפיסאקלית".

השיב לו ראש רשות המסים משה אשר, חבר ועדת ששינסקי 2: "בצד הפיסקלי יש למדינה זכות לשנות מדיניות ובג"ץ, בששינסקי 1, כבר הכריע וקבע שניתן להטיל היטל נוסף על רווחי הגז. אני מעריך שכך יהיה גם הפעם בששינסקי 2 – חלוקה חדשה לפי מה שמקובל בעולם".

גם יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומיאנסקי הודיע שאינו מתרגש מאיומי כיל לעזוב את ישראל לנוכח המסקנות המתגבשות של ששינסקי 2: "ניסיתי לחשוב איך מעבירים את ים המלח לחוץ לארץ. לא צריך להתרגש מהאיומים האלה. הם היו רגילים לרווחים גדולים יותר והם צריכים לצמצם את העיניים. אם הנוסחה תהיה הוגנת והם יבינו שהמדינה נחושה, הם ימשיכו לעבוד כאן. הם ירוויחו וגם המדינה תרוויח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות