אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה נהנתה מתנופת הבנייה בישראל: הרווח התפעולי עלה ב-15.5%

אלקטרה נהנתה מתנופת הבנייה בישראל: הרווח התפעולי עלה ב-15.5%

החברה שבשליטת גרשון זלנקיד סיימה את הרבעון השני עם עלייה של 23% ברווח הנקי ל-32 מיליון שקל - הרווח התפעולי הסתכם ב-52 מיליון שקל

26.08.2014, 17:27 | אורן פרוינד

חברת אלקטרהשל גרשון זלקינד מפרסמת היום (ג') דוח חיובי: החברה הנסחרת בת"א בשווי של 1.7 מיליארד שקל ועוסקת בעיקר בפעילות של ייזום נדל"ן ותשתיות בישראל ובחו"ל דיווחה הבוקר ( ג') על גידול של 15.5% ברווח התפעולי שלה לרבעון השני של 2014, לרמה של 52 מיליון שקל.

אלקטרה, חברה אחות של אלקטרה נדל"ן ואלקטרה צריכה - וחברה בת של אלקושבשליטת זלקינד - נהנתה ברבעון השני מתנופת הבנייה בישראל. הכנסות החברה ברבעון השני עלו בשיעור של 3.4% לסכום של 948 מיליון שקל, בעיקר בזכות גידול בפרויקטי הבנייה בישראל וגידול בפעילות האלקטרו מכאנית שלה, הכוללת בין היתר עבודות קבלניות להקמה של מעליות, קווי ביוב לוחות חשמל וכדומה במבנים מסחריים.

שיעור הגידול בהכנסות של אלקטרה זהה באופן מפליא לשיעור הגידול בהיקף התחלות הבניה במשק הישראלי בשנת 2013. בשנה זו הוחל בבנייתן של כ-44,340 דירות חדשות במשק, מה שבא לידי ביטוי בדוחות של אלקטרה גם ברבעון הראשון של שנת 2014 וגם ברבעון השני של השנה.

לאלקטרה, המנוהלת בידי איתמר דויטשר, חמישה מגזרי פעילות עיקריים: פרויקטים למבנים ותשתיות בארץ, פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל, מגזר השירות ואחזקה הכולל שירות לקוחות למערכות האלקטרו מכאניות, מגזר פיתוח והקמה של נדלן בייזום ומגזר הזכיינות לביצוע פרויקטים תשתיים.

המגזר שתרם ביותר לרווחיה של החברה הוא מגזר הפרויקטים למבנים ותשתיות בישראל עם רווח תפולי של 57 מיליון שקל (46% מהרווח התפעולי) - גידול של 38% ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה, על רקע העלייה בהיקפי הפרויקטים בישראל. כתוצאה מכך רשמה אלקטרה עלייה של 23% ברווח הנקי לבעלי מניותיה שהסתכם בכ-32 מיליון שקל ממהלך הרבעון השני של 2014.

איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה, צילום: עמית שעל איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה | צילום: עמית שעל איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות